Fotbal na Horní Bečvě

Uspořádané akce

Turnaj údolí "Želva cup" - report

Turnaj údolí "Želva cup" - report

Nultý ročník Želva cupu se vydařil

Na Horní Bečvě navázali na tradici z let minulých, kdy se v obci každoročně konal turnaj všech údolí. Milovníci fotbalu se po letech tentokrát sešli v místní hale, aby velmi vydařeným turnajem v sálové kopané uctili památku svého kamaráda a spoluhráče, v létě loňského roku tragicky zesnulého vynikajícího fotbalisty Michala Romana. Celé klání organizačně na jedničku zaštítil Michalův bratr Pavel, slavnostní výkop i předání cen provedla Michalova rodina. Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které se utkaly systémem každý s každým. Z celkové porce dvaceti osmi utkání vyšli vítězně hráči údolí Bučkové, kteří dokázali vyhrát všech sedm utkání. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Zetocha z týmu Hluboké, nejlepším brankářem David Ondryáš z týmu Bečvice - Přehrada a nejlepším střelcem s devíti přesnými zásahy Martin Ondruch hrající za Dolní konec- Kobylská. Vydařenou sportovní sobotu podtrhla i početná enkláva fotbalových příznivců v hledišti. Za zajímavost sportovního klání lze považovat to, že se v několika týmech objevili v jednom dresu otec se synem. Nejstarším hráčem turnaje byl Metoděj Ondruch týmu Inter Liščí. Všichni účastníci se na závěr shodli, že byla více než důstojně uctěna památka příkladného sportovce, člověka a kamaráda Michala Romana.

Celkové pořadí turnaje:

1. Bučkové 7 0 0 15:7 21
2. Mečůvka - Valaška 5 0 2 22:8 15
3. Nebesa - Luky 4 1 2 15:10 13
4. Dolní konec - Kobylská 3 1 3 17:14 10
5. Hluboké 3 1 3 13:12 10
6. Kostelani 2 0 5 11:18 6
7. Bečvice - Přehrada 2 0 5 6:19 6
8. Inter Liščí 0 1 6 7:18 1

Martin Němec

Želva cup - Turnaj údolí:

Na úvod bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za to, že uctili památku Michala Romana dobrým fotbalem a v duchu Fair play. Brácha určitě z nebe sledoval, jak si vedou jednotlivá údolí, jelikož jsme tento turnaj chtěli udělat společně s ostatními kamarády a navázat na dlouholetou tradici.
Myslím, že turnaj se vyvedl velmi dobře, přilákal mnoho diváků všech věkových kategorii a bylo se určitě na co dívat. Všichni účastníci předvedli co bylo v jejich silách a hlavně všichni přežili ve zdraví, jak to bylo se zdravím následující den si nejsem jist....J
Celý tento turnaj odpískal Martin Němec. Martin taky bude tento turnaj propagovat v tisku a to Jalovec, Valašský deník a Spektrum. Za to všechno mu moc děkuji a jsem moc rád za spolupráci.
Po organizační stránce bylo všechno v pořádku, hala byla využita celodenně a nebyl žádný problém, který by narušil průběh turnaje. Chtěl bych dodatečně poděkovat obci Horní Bečva a starostovi Mgr. Oldřichu Ondryášovi, že zaplatili pronájem haly. Dále všichni hráči zahnali hlad vynikajícím hovězím gulášem od dvou Františku a to Závorky a Tomka přímo v jeho baru. V bufetu v hale byly k dispozici domácí klobásy od Aleše Stromšíka a zelňačka od pana Pavla Bártka. O chod bufetu v hale se staraly holky Iva Chovancová, Míša Vavřinová, Sylva Válková, Verča Druhanová, Ivana Pisáriková a maminka Jaroslava Romanová. Fotoreportáž měla na starosti Verča Vašutová, která vyfotila na 200 momentek z turnaje. Tímto bych jim chtěl poděkovat, že vše zvládly a byly nedílnou součástí turnaje a napomohly k jeho pozitivnímu odrazu.
Určitě člověka moc potěší, když slyší od zúčastněných i diváků, že to byl dobrý turnaj. Moc mě těší, že se sešlo tolik lidí, kteří nejsou líní udělat nějaký ten krok navíc. Myslím že sport a zvláště fotbal má na Horní Bečvě hojné zastoupení a konec konců se o tom mohli všichni přesvědčit v hale kde bylo na devadesát fotbalistů od 15ti do 64 let.
Určitě příští rok navážeme na tento turnaj a uděláme snad dlouholetou tradici, která přiláká další Fotbalové nadšence a fanoušky.
Všem moc děkuji za spolupráci, nerad bych na někoho zapomněl kdo se podílel na nultém ročníku turnaje s názvem Želva cup!!!

Pavel Roman

Žádné komentáře