Fotbal na Horní Bečvě

Uspořádané akce

Fotbal na Horní Bečvě slavil 80 let

V sobotu 4. července proběhly za krásného letního počasí důstojné oslavy kulatého výročí bečvanské kopané

Oslavy zahájil tajemník oddílu Karel Sekyra spolu se starostou obce Oldřichem Ondryášem. Program sportovního dne zahájilo utkání mladších žáků proti týmu "Čárlího andílci", kdy se v litém boji proti sobě postavilo talentované mládí a jejich maminky. Ratolesti vyhrály 5:2. Maminkám to v bílých dresech slušelo a benjamínci to rozhodně neměli lehké. Následovalo utkání starých pánů Horní Bečvy s legendami Válcoven plechu Frýdek - Místek. Domácí svému soupeři nadělili sedmičku a zvítězili o pět branek 7:2. Svou věčnou rychlostí platil na soupeře autor hattricku, předseda oddílu Jaroslav Zetocha. Před hlavním utkáním poděkovalo vedení klubu za dlouholetou kvalitní práci trenéru Miroslavu Křištofovi, který končí jako lodivod u družstva mužů a pro novou sezonu ho střídá dvojice Petr Vašut, Pavel Miškařík. Dále byly oceněny oporu dorosteneckého týmu, kterému těsně ve finále okresního přeboru s Francovou Lhotou unikl postup do krajské soutěže a to Radim Janíček, Martin Čáň, Jan Vašut a Jiří Martinák. Vrcholem programu kromě bohatého občerstvení, tomboly a kola štěstí bylo hlavní utkání, v kterém domácí účastník okresního přeboru podlehl třetiligovému Frýdku-Místku 3:11. Soupeřova brankáře dokázali ze strany domácích pokořit dvakrát Jakub Opálka a jednou Pavel Roman. Návštěvníci oslav si také mohli zakoupit vzpomínkovou publikaci z historie místní kopané. Oficiální rámec dne zajistila také přítomnost předsedy KFS Zlín pana Hrubčíka a trenérské legendy Ivana Kopeckého. Oslavy kopané budou završeny první srpnový den, kdy na na svou zimní podobu navazuje také první ročník letního turnaje údolí Horní Bečvy Želva cup 2009 jako vzpomínka na tragicky zesnulé ikony místní kopané Michala Romana.

Martin Němec

Čárlího andílci a jejich fotbalové ratolesti
Čárlího andílci a jejich fotbalové ratolesti
Fotbalové legendy Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Fotbalové legendy Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Čárlího andílci
Čárlího andílci
Ze zápasu
Ze zápasu
Čárlího andílci
Čárlího andílci
Nástup mužstev Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Nástup mužstev Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Ze zápasu Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Ze zápasu Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Ze zápasu Horní Bečvy a Frýdku-Místku
Ze zápasu Horní Bečvy a Frýdku-Místku

Turnaj údolí "Želva cup" - report

Nultý ročník Želva cupu se vydařil

Na Horní Bečvě navázali na tradici z let minulých, kdy se v obci každoročně konal turnaj všech údolí. Milovníci fotbalu se po letech tentokrát sešli v místní hale, aby velmi vydařeným turnajem v sálové kopané uctili památku svého kamaráda a spoluhráče, v létě loňského roku tragicky zesnulého vynikajícího fotbalisty Michala Romana. Celé klání organizačně na jedničku zaštítil Michalův bratr Pavel, slavnostní výkop i předání cen provedla Michalova rodina. Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které se utkaly systémem každý s každým. Z celkové porce dvaceti osmi utkání vyšli vítězně hráči údolí Bučkové, kteří dokázali vyhrát všech sedm utkání. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Zetocha z týmu Hluboké, nejlepším brankářem David Ondryáš z týmu Bečvice - Přehrada a nejlepším střelcem s devíti přesnými zásahy Martin Ondruch hrající za Dolní konec- Kobylská. Vydařenou sportovní sobotu podtrhla i početná enkláva fotbalových příznivců v hledišti. Za zajímavost sportovního klání lze považovat to, že se v několika týmech objevili v jednom dresu otec se synem. Nejstarším hráčem turnaje byl Metoděj Ondruch týmu Inter Liščí. Všichni účastníci se na závěr shodli, že byla více než důstojně uctěna památka příkladného sportovce, člověka a kamaráda Michala Romana.

Celkové pořadí turnaje:

1. Bučkové 7 0 0 15:7 21
2. Mečůvka - Valaška 5 0 2 22:8 15
3. Nebesa - Luky 4 1 2 15:10 13
4. Dolní konec - Kobylská 3 1 3 17:14 10
5. Hluboké 3 1 3 13:12 10
6. Kostelani 2 0 5 11:18 6
7. Bečvice - Přehrada 2 0 5 6:19 6
8. Inter Liščí 0 1 6 7:18 1

Martin Němec

Želva cup - Turnaj údolí:

Na úvod bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za to, že uctili památku Michala Romana dobrým fotbalem a v duchu Fair play. Brácha určitě z nebe sledoval, jak si vedou jednotlivá údolí, jelikož jsme tento turnaj chtěli udělat společně s ostatními kamarády a navázat na dlouholetou tradici.
Myslím, že turnaj se vyvedl velmi dobře, přilákal mnoho diváků všech věkových kategorii a bylo se určitě na co dívat. Všichni účastníci předvedli co bylo v jejich silách a hlavně všichni přežili ve zdraví, jak to bylo se zdravím následující den si nejsem jist....J
Celý tento turnaj odpískal Martin Němec. Martin taky bude tento turnaj propagovat v tisku a to Jalovec, Valašský deník a Spektrum. Za to všechno mu moc děkuji a jsem moc rád za spolupráci.
Po organizační stránce bylo všechno v pořádku, hala byla využita celodenně a nebyl žádný problém, který by narušil průběh turnaje. Chtěl bych dodatečně poděkovat obci Horní Bečva a starostovi Mgr. Oldřichu Ondryášovi, že zaplatili pronájem haly. Dále všichni hráči zahnali hlad vynikajícím hovězím gulášem od dvou Františku a to Závorky a Tomka přímo v jeho baru. V bufetu v hale byly k dispozici domácí klobásy od Aleše Stromšíka a zelňačka od pana Pavla Bártka. O chod bufetu v hale se staraly holky Iva Chovancová, Míša Vavřinová, Sylva Válková, Verča Druhanová, Ivana Pisáriková a maminka Jaroslava Romanová. Fotoreportáž měla na starosti Verča Vašutová, která vyfotila na 200 momentek z turnaje. Tímto bych jim chtěl poděkovat, že vše zvládly a byly nedílnou součástí turnaje a napomohly k jeho pozitivnímu odrazu.
Určitě člověka moc potěší, když slyší od zúčastněných i diváků, že to byl dobrý turnaj. Moc mě těší, že se sešlo tolik lidí, kteří nejsou líní udělat nějaký ten krok navíc. Myslím že sport a zvláště fotbal má na Horní Bečvě hojné zastoupení a konec konců se o tom mohli všichni přesvědčit v hale kde bylo na devadesát fotbalistů od 15ti do 64 let.
Určitě příští rok navážeme na tento turnaj a uděláme snad dlouholetou tradici, která přiláká další Fotbalové nadšence a fanoušky.
Všem moc děkuji za spolupráci, nerad bych na někoho zapomněl kdo se podílel na nultém ročníku turnaje s názvem Želva cup!!!

Pavel Roman

Fotbalové utkání po slavnostním otevření sokolovny

V sobotu se po slavnostním otevření sokolovny na zdejším fotbalovém pažitu utkaly zajimavě složené dvě družstva a to na straně jedné dorostenci a na straně druhé staří páni ( mezi nimi i otcové některých dorostenců ). Výsledek byl 4 : 2 pro mladé kluky. Na tomto zápase bylo výborné, že všichni přítomní se shodli, že tahle partie kluků je příslibem do budoucna fotbalové Horní Bečvy.

Doufáme jenom, že to těm klukům vydrží :-)

Karel Sekyra, sekretář TJ Horní Bečva

Dorost Horní Bečvy s trenéry
Dorost Horní Bečvy s trenéry
Zákrok brankáře starých pánů
Zákrok brankáře starých pánů
Rohový kop
Rohový kop
Akce starých pánů :-)
Akce starých pánů :-)
Gól v síti starých pánů
Gól v síti starých pánů
V pokutovém území dorostu
V pokutovém území dorostu
Věrné divačky
Věrné divačky
Fotbalové utkání
Fotbalové utkání
V sobotu dne 25.10.2008 ve 14.00 hod proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor sokolovny

Rekonstrukce proběhla v rozsahu kompletní výměny vodovodního potrubí včetně rozvodu pro hydranty, nového vybudování topení včetně plynové kotelny, nově vybudovaných rozvodů elektrické energie včetně podhledového osvětlení, stavební úpravy a taky všechny prostory dostaly nový kabát v podobě barevné malby. Slavnostní otevření zahájil sekretář klubu Karel Sekyra, který jménem výboru TJ Sokol Horní Bečva přivítal všechny přítomné včetně hostů, kterými byli starosta obce Mgr. Ondryáš, Ing. Mužátko, p. Vladimír Ondruch a paní Jana Poláchová. V krátkém úvodu poděkoval všem přítomným, vyzdvihl jmenovitě některé přítomné a to: p. Křištofa Miroslava, p. Třeštíka Vladimíra, pí. Zdenku Bártkovou,pí. Anežku Juříkovou a pí. Blanku Randovou za spoustu a spoustu hodin, které odpracovali v rámci této rekonstrukce. Dále poděkoval p. Emilu Randovi, který všechny prostory vymaloval barevnými odstíny.
Na závěr sekretář poděkoval obecnímu úřadu za finanční pomoc, díky níž se mohla rekonstrukce sokolovny provést.
Poté promluvil starosta obce Mgr. Ondryáš, který na závěr přetřihl slavnostní pásku.

Dovolím si ale v této zprávě vyzvednout ještě několik jmen. Musím jménem výboru TJ poděkovat panu Matouši Ondruchovi, který prováděl rekonstrukci vody, topení a kotelny. Dále panu Stanislavu Martinákovi, který poskytl krásné vstupní dveře do prostoru bufetu a v neposlední řadě všem ostatním, kteří pomohli brigádnicky, někteří radou, jiní se přičinili, ale hlavně všem těm, kterým není lhostejný osud sportu na Horní Bečvě. Zrekonstruované prostory jsou dnes vybavený na úrovni, které často nevidíme ani v daleko větších klubech než je ten náš. Tohle všechno ocení naši malí fotbalisté, kteří za svými soupeři jezdí po celém kraji a srovnávají to, co jim poskytuje zázemí u nás na Horní Bečvě a co je kde jinde.

Výbor TJ bude rád, když kdokoliv z občanů obce se bude chtít přijit podívat na to co se podařilo vybudovat. Opravdu toho není málo a ti, kteří se toho zúčastnili z toho mají upřímnou radost.

Karel Sekyra, sekretář TJ Horní Bečva

Slavnostní páska
Slavnostní páska
Starosta obce Mgr.Ondryáš Oldřich
Starosta obce Mgr.Ondryáš Oldřich
Předseda TJ Horní Bečva Jaroslav Zetocha a sekretář Karel Sekyra
Předseda TJ Horní Bečva Jaroslav Zetocha a sekretář Karel Sekyra
Účastníci slavnostního otevření
Účastníci slavnostního otevření
Sprchy v kabině hostů
Sprchy v kabině hostů
Sprchy v kabině domácích
Sprchy v kabině domácích
Kabina domácích
Kabina domácích
pí.Anežka Juříková
pí.Anežka Juříková
pí.Zdenka Bártková
pí.Zdenka Bártková
Občerstvení v bufetu
Občerstvení v bufetu
Občerstvení v bufetu
Občerstvení v bufetu
Občerstvení v bufetu
Občerstvení v bufetu