Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Pátek 24.5.2013 HORNÍ BEČVA - HUTISKO SOLANEC 4:6 (1:3)

V domácím utkání jsme chtěli odčinit prohru z minulého utkání. Proti minulému zápasu jsme s Hutiskem sehráli vyrovnané a pro přítomné diváky docela pohledné utkání. Hrálo se „nahoru dolů", obě mužstva předváděla zdařilé kombinace, ale bohužel hosté byli vždy o jednu až dvě branky napřed a tentokrát nad námi zaslouženě vyhráli.

Sestava: Třeštík Laďa, Dobeš Mira, Blinka Jiří, Ondryáš Olin, Vašut Petr, Vašut Mira, Randa Miloš, Vašut Milan, Pavlica Zbyňa, Zetocha Jarda, Berka Jarda, Bruha Martin, Křištof Mira, Ondruch Matouš, Martinák Jirka

Příští utkání hrajeme v pátek 7.6. od 18:00 hod doma proti Rožnovu pod Radhoštěm.

Mirek Dobeš

Pátek 28.9. HORNÍ BEČVA - VALAŠSKÁ BYSTŘICE 2:2 (1:0)

V posledním utkání letošního ročníku AHGCupu 2012 jsme se v přímém souboji o první místo utkali s Valašskou Bystřicí. Nám pro vysněné historické vítězství stačila remíza, hosté museli vyhrát. Před docela slušnou diváckou kulisou se hrál na poměry starých pánů nadprůměrný fotbal. Nechyběly tvrdé chlapské souboje, úniky po křídlech, proměněné i neproměněné šance. V první půli jsme byli lepší my a zaslouženě jsme i vyhráli první poločas 1:0 a k celkovému vítězství v tuto chvíli chybělo jen „45minut“. V začátku druhého poločasu nás Bystřičané trošku přimáčkli a vyrovnali na 1:1 a když v 70min. odpískal po střetu obránce a útočníka rozhodčí penaltu a hosté se z ní ujali vedení 1:2, vypadalo to s námi velmi zle. Zbraně jsme ale nesložili, opět jsme zmobilizovali síly a v 80mi. jsme vyrovnali na 2:2, a opět jsme byli blíže k celkovému vítězství. V tuto chvíli jsme využili početnější lavičku náhradníku a častějším střídáním, neutuchající bojovností a touhou vyhrát soutěž jsme nadále udržovali vysoké tempo hry a hosty jsme již ke vstřelení branky nepustili. A když v 90min. rozhodčí utkání ukončil mohli jsme se tak po jednom třetím a tří druhých míst radovat z historického a zaslouženého

prvního místa AGHCup 2012

Sestavu ani střelce branek neuvádím záměrně, protože tento úspěšný výsledek a tím i vítězství v letošním ročníku je zásluhou celé party nás mladých, starých a ještě starších „starých pánů“, našich příznivců, manželek, milenek a vůbec všech kdo nám fandí.

Mirek Dobeš

Pátek 7.9. 2012 Vigantice - Horní Bečva 0:5

Další utkání letošního ročníku senior cupu 2012 jsme sehráli na počest 50-tin Jirky Blinky a domácím jsme ukázali jak se má hrát fotbal. Byli jsme jasně lepší, střelecky se blýskl Jirka Roman, který dal 3 branky (hrál na něj celý mančaft) a celkové skore vypovídá za vše. Více branek jsme ani dát nechtěli protože k padesátce našeho oslavence je výsledek 5:0 odpovídající daným oslavám.

V pátek 14.9. jsme měli hrát doma proti Val.Bystřici , ale na žádost hostů je utkání přeloženo na 28.9, takže si zahrajeme od 17:00 mezi sebou v rámci treninku.

Další utkání seniorcupu hrajeme v Pá 21.9 od 17:00 hod v Hutisku, odjezd je v 16:30

Mirek Dobeš

Pátek 31.8.2012 Horní Bečva – Starý Jičín 3:4 (2:1)

Podzimní sezonu jsme zahájili proti tradičnímu soupeři ze Starého Jičína. V prvním poločase jsme byli lepší, měli jsme i několik dobrých šancí (Jirka Roman), ale proměnili jsme jen dvě a poločas tak vyhráli 2:1. Ve druhém poločase jsme aktivitu přepustili hostům a jako správný hostitel jsme nechali soupeře vyrovnat a nakonec i zvítězit.

Příští utkání hrajeme v pátek 7.9 v rámci soutěže „seniorceup2012“ ve Viganticích od 17:30 !! odjezd je v 17:00 hod, přijděte proto všichni kdo můžete (bylo by dobré vyhrát) a hlavně včas abychom pak na hřišti nezatměli.

Mirek Dobeš

Report z turnaje

Za pěkného jarního počasí se uskutečnil tradiční Josefovský turnaj hráčů nad 35 let v sálové kopané. Letošní ročník byl opět s puncem mezinárodní, za účasti 6 družstev z ČR 1 družstva ze Slovenska (Korňa) . Všechna utkání proběhla v korektním duchu, nikdo se nezranil, a i když musí být vždy někdo první a někdo poslední, šlo hlavně o zábavu a o setkání bývalých hráčů ze zelených trávníků.

Po odehrání všech 21 utkání, které s přehledem řídili rozhodčí Petr Vašut a Laďa Třeštík vykrystalizovalo toto pořadí:

7. Prostřední Bečva

Velký dík patří i těm co se zasloužili o hladký průběh celého turnaje (rozhodčí, časomíra, občerstvení a další).

Pátek 7.10.2011 HORNÍ BEČVA staří páni - HORNOBEČVANSKÉ STŘELY 4:4

Historicky první fotbalový zápas mezi starou gardou a hornobečvanskými ženami se hrál v pátek na našem hřišti. Bylo sychravé podzimní počasí, terén byl lehce podmáčený a tak hrozilo, že se toto utkání neuskuteční, ale když jsme viděli to natěšení našich žen, podpořené velkou diváckou návštěvou, bylo jasné, že se hrát musí. Hráli jsme s ohledem na počasí a hřiště 2x30min. a bylo se na co dívat. Ze začátku to bylo takové oťukávání, ale postupem času došlo i na "ostré souboje" o každý míč a hra se přelévala na obě strany a diváci viděli spoustu pohledných akcí a pěkných střel na obou stranách. Staří páni se sice "snažili" neinkasovat, ale i tak naše ženy, hodny svému názvu, měly dostatek příležitostí prověřit Svaťu Fojtáška v brance. A i když tentokrát o výsledek vůbec nešlo, jsou vždy branky kořením fotbalu a v tomto zápase všechny branky padly po nechytatelných střelách, kterým by nezabránil ani Petr Čech, a tak utkání skončilo zaslouženou konečnou remízou, která nás všechny zavazuje k uspořádání odvetného zápasu, který by se měl konat na jaře. Více podrobnosti k utkání není třeba dodávat, snad jen tolik, že chybu udělali Ti, kteří zápas neviděli, protože přišli o nevšední fotbalový zážitek.
Všem aktérům utkání a také bezchybnému rozhodčímu Pavlovi Romanovi pak patří poděkování za účast, přístup k zápasu a nasazení s dávkou humoru a nadsázky pro dobrou věc a pobavení nás všech.

Mirek Dobeš

Pátek 30.9.2011 HORNÍ BEČVA - TROJANOVICE 2:6 (2:2)

Pohodový fotbálek zakončený výborným gulášem a společným posezením jsme hráli v pátek na domácím hřišti proti Trojanovicím. Utkání se hrálo v přátelské atmosféře, hostům jsme zapůjčili čtyři hráče, protože nepřijeli kompletní a tito hráči pak citelně chyběli domácímu týmu. Na druhé straně to ale vlastně znamená , že i když Bečva prohrála tak v podstatě neprohrála a navíc o výsledek v tomto utkání až tak moc nešlo, hlavním cílem bylo protáhnout si tělo a nezranit se.

Fotbalový podzim zakončíme v případě příznivého počasí MEGAZÁPASEM "Staří pání" proti Hornobečvanským střelám, který se bude konat v PÁTEK 7.10. od 17:00 hod.
Zveme tímto všechny příznivce fotbalu k návštěvě tohoto utkání.

Mirek Dobeš

Pátek 23.9.2011 HORNÍ BEČVA staří - HORNÍ BEČVA ještě starší

V pátek jsme si zahráli na půlce hřiště jen tak pro radost, samozřejmě o pivo, aby to mělo náboj. Bylo to podařené "měření sil" jen mezi námi, hrálo se nahoru a dolů, nikdo se nezranil a kdo vyhrál není až tak podstatné protože žízeň jsme měli všichni stejnou. V pátek sice hrajeme opět na "celém" proti Trojanovicím, ale pokud počasí dovolí, budeme hrávat vždy v pátek od 17:00 až do konce října jen mezi sebou. V jednání mají naši manažeři ještě jednu fotbalovou bombu a to utkání proti Hornoběčvanským střelám (pokud se dohodneme na finančních podmínkách, tak to bude zřejmě 7.10)

V pátek 30.9. od 17:00 hod hrajeme doma přátelský gulášový zápas proti Trojanovicím.

Mirek Dobeš

Pátek 16.9.2011 ROŽNOV p. R. - HORNÍ BEČVA 4:0 (2:0) AghCup 2011

V posledním utkání letošního ročníku AGH Cupu 2011 jsme hráli na umělé trávě proti Rožnovu. Na nezvyklém terénu jsme nehráli špatně a výsledek určitě neodpovídá předvedené hře. Výsledek je sice jednoznačný pro domácí, ale mohlo to být klidně i naopak, protože v prvním poločase za stavu 0:0 jsme šli třikrát sami na brankáře domácích , ale naši útočníci měli vychýlenou mušku a branku jsme nedali. Byli to tedy domácí , kteří v každém poločase vstřelili dvě branky a proto zaslouženě vyhráli. Pochvalu ale zaslouží všichni naši hráči, kteří si udělali čas a přišli se bít za dobré jméno starých pánů z Horní Bečvy a i když jsme v letošním ročníku tohoto tradičního měření sil starých pánů, a v našem případe to platí doslova a do písmene, moc nevyhrávali, byli jsme určitě důstojným soupeřem mnohem mladším protivníkům, kteří proti nám nastupovali. A protože již 10 let nastupujeme téměř v nezměněném složení a ostatní neustále omlazují, je naše působení v této soutěži bez patřičného oživení kádru zatím ve hvězdách.

Sestava: Jůva, Calvera, Pažit, Česnek, Železný, Matůš, Bobeš, Hrubeš, Grapčák, Barteček,
Milcek, Hopkirk, Zeze,

V pátek 23.9. od 17:00 hod hrajeme jen tak mezi sebou( "staří vers. ještě starší") a další pátek 30.9. opět od 17:00 hod doma přátelský zápas na ukončení sezony proti Trojanovicím

Mirek Dobeš

HORNÍ BEČVA - STARÝ JIČÍN 1: 6 (1:3)

Proti tradičnímu soupeři, již tradičně na konci prázdnin v pátek 26.8.2011 jsme zahájili podzimní část našich fotbalových snažení. Hrálo se na dobře připraveném trávníku, ale velmi teplé počasí bylo velkým nepřítelem. Hráli jsme tak, abychom si zahráli a i když výsledek byl docela krutý, dohráli jsme bez zranění a to je to hlavní. U soupeře bylo znát , že mají v kádru 3-4 kluky do 40-ti let, kdežto my opět nastoupili bez těch relativně mladších, kteří zřejmě dali přednost jiné zábavě. A protože se naši útočníci nedokázali prosadit, prohráli jsme docela výrazně. Alespoň máme pro příští zápas, který hrajeme opět doma s Dolní Bečvou v pátek 2.9. od 17:30, co napravovat.
Naši branku vstřelil Miroslav Dobeš

Sestava: Třeštík Láďa- Sv. Fojtášek, Vašut Mira, Vašut Petr, Martinák Jirka,Ondryáš Olin, Ondruch Matouš, Berka Jarek, Blinka Jožka, Dobeš Mira, Randa Miloš, Macura Jan, Bartek Milan, Křištof Mira