Fotbal na Horní Bečvě

Turnaje

Memoriál Petra Vašuta a Zdenka Bártka

Memoriál Petra Vašuta a Zdenka Bártka na Horní Bečvě

 

   Dne 30. června se na fotbalovém hřišti TJ SOKOL Horní Bečva uskutečnil další ročník Memoriálu Petra Vašuta a Zdenka Bártka za účasti týmu TJ Kameník Černá Voda, TJ Sokol Velký Týnec, TJ Prostřední Bečva a domácích fotbalistů z Horní Bečvy. V prvním zápase se utkali domácí s TJ Velký Týnec a zvítězili 3 : 0. Ve druhém zápase excelovali fotbalisté z Prostřední Bečvy a deklasovali Jesenický tým z Černé Vody v poměru 5 : 0.

 Ve vloženém zápase se střetli bývalí fotbalisté z Horní Bečvy a Makova a všichni aktéři dokazovali, že když se fotbal hraje srdíčkem,tak věk není důležitý. V tomto zápase nebyl důležitý ani výsledek, ale zvítězilo kamarádství a hlavně zdraví.

V zápase o konečné třetí místo nastoupili proti sobě poražení z úvodních  zápasů a tedy Kameník Černá Voda a Velký Týnec.Po dramatickém souboji, který skončil nerozhodně 1 : 1 se kopaly penalty do rozhodnutí. I zde bylo vidět, že psychika dělá hodně a někteří střelci svoji úlohu nezvládali. Přesto nakonec byli šťastnější hráči z jesenicka.

Vzhledem k tomu, že organizované sportování vyžaduje mnoho úsilí a mnoho obětavých funkcionářů, kteří věnuji práci všechen volný čas byli i zde odměnění funkcionáři, kteří se nemalou měrou zasluhují o to, že TJ funguje a její práce je vidět. Byli to p. Zdenka Bártková, p. Anežka Juříková a pánové Rudolf Kretek a Jaroslav Martinák.

 Ve finále se střetli odvěcí rivalové a to domácí borci z Horní Bečvy a fotbalisté z Prostřední Bečvy.

Derby se vším všudy. Lépe začali hosté a ujali se vedení brankou Lukáše Křenka. Ve druhém poločase, ale domácí přidali a zásluhou mladíků Jakuba Solánského a Rostislava Dvorského výsledek otočili a zvítězili 2 : 1. Pohár tedy zůstal na Horní Bečvě, druhá skončila Prostřední Bečva, třetí tým Kameník Černá Voda a čtvrtý zůstal TJ Velký Týnec.

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Pavel Miškařík z domácího týmu.

Kladem celého turnaje bylo, že v pěti zápasech nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění, přesto, že v některých týmech nastoupili ještě dorostenci.

Turnaj perfektně odřídili rozhodčí p. Patrik Kubáň, p. Rostislav Křenek a p. Drahoslav Holáň

Žádné komentáře