Fotbal na Horní Bečvě

Turnaje

Beskydský pohár na Slovensku

Naši fotbalisté se v neděli 11. července v tropickém počasí zúčastnili celodenního turnaje ve slovenské Korňi.

Naši sousedé pořádají fotbalové turnaje na celý den a  pro nás  nezvykle v neděli.

Odjeli jsme tedy v 8 hodin ráno v omlazené sestavě a to :

Honza Vašut, Karel Sekyra,Michal Třeštík,Staňa Ondruch, Milan Vašut, Jirka Martinák,Milan Kubiš, Pavel Roman, Martin Zetocha, Petr Berka, Martin Čáň, Petr Hatlapatka, Jakub Solánský, Jakub Grenar a nová posila z SK Brušperk Aleš Jakubek.

V prvním zápase se utkali domácí hráči TJ Kysučan Korňa s Metylovicemi a zvítězili 4 : 0. Ve druhém skoro poledním zápase nastoupili naši hráči proti Vysoké a v úmorném vedru zdolali soupeře v poměru 4 : 2, když o naše branky se podělili Martin Zetocha 2 x a po jedné brance přidali Michal Třeštík a Martin Čáň.

Potom by se dalo říct začalo vyvrcholení turnaje, když ve 13.00 hodin proti sobě na hrací plochu vyběhli senioři Horní Bečvy a nepoměrně mladší hráči domácích. Poločas skončil 0 : 0 když velkou šanci zahodil Laďa Třeštík, který ale si všechno schovával na druhý poločas. V opravdu neúmorném vedru si ve druhé půli pohrál u lajny ze soupeřovými obránci a po jeho centru a rybičce Mirka Křištofa  jsem vedli. Domácí přidali a podařilo se jím srovnat zápasové skóre. Poté se  Laďa Třeštík asi díval na mistrovství světa a vzal si příklad z holandského hráče Giovanniho-van-Bronckhorsta  a nechytatelnou ranou do šibenice znovu poslal Bečvu do vedení. Přesto se domácím podařilo vyrovnat a tímhle výsledkem skončil zápas i po penaltovém rozstřelu.

Přesto jsme si všichni oddychli, protože jsme zápas přežili ve zdraví.

V zápase o třetí místo porazili hráči Tatranu Vysoká hosty z  Metylovic v poměru 5 : 1. A šlo se do finále, kde stejně jako u nás na sebe narazili stejní hráči. Na domácích bylo vidět, že chtějí našim fotbalistům vrátit porážku z našeho finále a zatlačili je do defenzívy. Podařilo se jim vsítit branku a ujmout se vedení 1 : 0. Škoda, že v tu chvíli zapomněl Martin Zetocha střeleckou formu z prvního zápasu v kabině. Prohrávali jsme tedy po poločase. Trenér Petr Vašut ždímal z kluků poslední zbytky sil a ti se ve druhém poločase vrhli do útoku a to se jim vyplatilo, když po faulu na Pavla Romana, se z trestného kopu trefil Martin Čáň. Domácí se začali bát o výsledek a fotbal se v tu chvíli hrál nahoru dolů. Když už trenéři přemýšleli koho pošlou na penalty, podařilo se domácím takovým šmudlákem vstřelit vítězný gól a mohli se radovat z vítězství na domácím turnaji

Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen náš Honza Vašut a naši kluci skončili druzí.

Přesto si myslím, že všichni si zaslouží opravdovou pochvalu, protože tohle počasí a celodenní únava byla nadlidské síly. Prokázali jsme, že máme na Horní Bečvě šikovné fotbalisty, kteří dokáží vzorně reprezentovat nejen tělovýchovnou jednotu, ale i obec Horní Bečvu