Fotbal na Horní Bečvě

Turnaje

Poslední zápas mužů

V neděli 27.3. jsme hráli poslední zápas turnaje s jeho vítězem, mužstvem z Korně. Do 30 min. vyrovnaný zápas se zlomil po rohu soupeře, 1:0. O pár minut později další roh, 2 : 0. V druhé půlce soupeř zvýšil jako přes kopírák po dalším rohu a dílo zkázy dokonala malá domů Pavla Romana přímo na nohu útočníka.

Korňa : Horní Bečva 4:0

Sestava: Honza Vašut, Pavel Roman, Karel Sekyra, Milan Vašut (46 min. Tomáš Zbožínek), Petr Hejný, Jakub Solánský, Aleš Jakubek (46min. Tomáš Randa), Martin Zetocha, Lukáš Roučka, Martin Čáň, Martin Ondruch.

Petr Vašut
Další zápasy mužů

V neděli 13.3. jsme měli hrát proti Dolnému Hričovu, soupeř se ale nemohl dostavit, proto jsme vyhráli kontumačně. Místo toho jsme hráli přátelsky proti Zborovu.

Zborov : Horní Bečva 4:1 (přátelské utkání)

Soupeř šel brzy do vedení po první hrubé chybě naší obrany. Po obdržené brance jsme měli víc ze hry a výsledkem bylo vyrovnání gólem Martina Ondrucha z trestného kopu. Nadále jsme měli opticky více ze hry, ale v obrané hře jsme vyraběli fatální hrubky, které soupeř dokázal do
poločasu třikrát potrestat. V druhé půli jsme zpřesnili obranu a míč byl častěji na našich kopačkách, ale i přes několik dobrých šancí se výsledek nezměnil.

Sestava: Honza Vašut, Michal Třeštík, Aleš Jakubek (32min. Tomáš Randa), Standa Ondruch, Milan Vašut, Pavel Roman, Tomáš Zbožínek, Lukáš Roučka, Jakub Solánský, Martin Čáň, Martin Ondruch.

Petr Vašut

Druhý zápas mužů

V druhém zápase zimního turnaje jsme nastoupili proti Štiavniku (okr Bytča).

Horní Bečva : Štiavnik 2:3

Soupeř byl od začátku aktivnější, první branku jsme ale dokázali dát my, když se z trestného kopu krásně trefil Martin Ondruch. Soupeř byl i nadále lepší a naši kluci chvílemi hráli jako by měli na nohou závaží. Těsně před přestávkou soupeř zaslouženě vyrovnal.
Druhá půle začala podobně. Naši hráči se probudili až když jsme dostali druhou branku. Gólem Tomáše Randy se nám podařilo vyrovnat a Pavel Roman měl na levé noze i vedoucí gól. Míč však v síti neskončil a z následného ukázkově sehraného rychlého protiútoku jsme inkasovali potřetí. Přes několik jasných šancí v závěru jsme nedokázali vyrovnat a zaslouženě zvítězil soupeř. Je škoda, že při počtu aktivních hráčů na Bečvě byl jediným střídajícím hračem v zápase
dorostenec Filip Zetocha.

Sestava: Honza Vašut, Michal Třeštík, Aleš Jakubek, Karel Sekyra, Pavel Roman, Lukáš Roučka, Jakub Grenar, Tomáš Randa, Martin Ondruch, Milan Vašut, Filip Zetocha.

Petr Vašut

První zápas mužů

Prvním zápasem se silným soupeřem z Makova jsme v neděli 27.2. zahájili přípravný zimní turnaj. Turnaj by měl probíhat v Rožnově, ale protože v silných mrazech připomíná rožnovská umělka spíš kluziště, hrálo se na umělé trávě ve Frýdlantě.
Začátek zápasu patřil nám, hned ve druhé minutě skóroval Tomáš Zbožínek, naše nová posila. Chvíli poté v jasné šanci trefil Martin Ondruch tyč a o několik minut tentýž hráč z trestného kopu trefil břevno. Postupem času získával soupeř dobrým pohybem a rýchlými kombinacemi převahu, ale naše obrana dobře dirigovaná Pavlem Romanem z postu stopera a se spolehlivě chytajícím Honzou Vašutem dlouho odolávala. Paradoxně jsme měli hodně šancí protože soupeř občas zapomínal na zadní vrátka, ale žádný z brejků bohužel gólem neskončil. Vytrvalý tlak Makova nakonec znamenal v 70 min. vyrovnávací branku na 1 : 1. Do konce zápasu už gól nepadl.

Sestava: Honza Vašut-Staňa Ondruch, Milan Vašut, Karel Sekyra, Pavel Roman-Lukáš Roučka, Jakub Solánský, Tomáš Zbožínek, Tomáš Randa a střídající Ondra Bártek-Jirka Ondruch, Martin Ondruch a střídající Filip Zetocha.

Petr Vašut

1. zápas
:  Makov - Horní Bečva...  1:1  (Zbožínek Tomáš)

2. zápas: Horní Bečva - Štiavník... 2:3 (Martin Ondruch,Tomáš Randa)

3. zápas: Zbrov - Horní Bečva... 4:1 (Martin Ondruch)

O umístění :

4. zápasHorní Bečva - Korňa... 0:4

Beskydský pohár na Slovensku

Naši fotbalisté se v neděli 11. července v tropickém počasí zúčastnili celodenního turnaje ve slovenské Korňi.

Naši sousedé pořádají fotbalové turnaje na celý den a  pro nás  nezvykle v neděli.

Odjeli jsme tedy v 8 hodin ráno v omlazené sestavě a to :

Honza Vašut, Karel Sekyra,Michal Třeštík,Staňa Ondruch, Milan Vašut, Jirka Martinák,Milan Kubiš, Pavel Roman, Martin Zetocha, Petr Berka, Martin Čáň, Petr Hatlapatka, Jakub Solánský, Jakub Grenar a nová posila z SK Brušperk Aleš Jakubek.

V prvním zápase se utkali domácí hráči TJ Kysučan Korňa s Metylovicemi a zvítězili 4 : 0. Ve druhém skoro poledním zápase nastoupili naši hráči proti Vysoké a v úmorném vedru zdolali soupeře v poměru 4 : 2, když o naše branky se podělili Martin Zetocha 2 x a po jedné brance přidali Michal Třeštík a Martin Čáň.

Potom by se dalo říct začalo vyvrcholení turnaje, když ve 13.00 hodin proti sobě na hrací plochu vyběhli senioři Horní Bečvy a nepoměrně mladší hráči domácích. Poločas skončil 0 : 0 když velkou šanci zahodil Laďa Třeštík, který ale si všechno schovával na druhý poločas. V opravdu neúmorném vedru si ve druhé půli pohrál u lajny ze soupeřovými obránci a po jeho centru a rybičce Mirka Křištofa  jsem vedli. Domácí přidali a podařilo se jím srovnat zápasové skóre. Poté se  Laďa Třeštík asi díval na mistrovství světa a vzal si příklad z holandského hráče Giovanniho-van-Bronckhorsta  a nechytatelnou ranou do šibenice znovu poslal Bečvu do vedení. Přesto se domácím podařilo vyrovnat a tímhle výsledkem skončil zápas i po penaltovém rozstřelu.

Přesto jsme si všichni oddychli, protože jsme zápas přežili ve zdraví.

V zápase o třetí místo porazili hráči Tatranu Vysoká hosty z  Metylovic v poměru 5 : 1. A šlo se do finále, kde stejně jako u nás na sebe narazili stejní hráči. Na domácích bylo vidět, že chtějí našim fotbalistům vrátit porážku z našeho finále a zatlačili je do defenzívy. Podařilo se jim vsítit branku a ujmout se vedení 1 : 0. Škoda, že v tu chvíli zapomněl Martin Zetocha střeleckou formu z prvního zápasu v kabině. Prohrávali jsme tedy po poločase. Trenér Petr Vašut ždímal z kluků poslední zbytky sil a ti se ve druhém poločase vrhli do útoku a to se jim vyplatilo, když po faulu na Pavla Romana, se z trestného kopu trefil Martin Čáň. Domácí se začali bát o výsledek a fotbal se v tu chvíli hrál nahoru dolů. Když už trenéři přemýšleli koho pošlou na penalty, podařilo se domácím takovým šmudlákem vstřelit vítězný gól a mohli se radovat z vítězství na domácím turnaji

Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen náš Honza Vašut a naši kluci skončili druzí.

Přesto si myslím, že všichni si zaslouží opravdovou pochvalu, protože tohle počasí a celodenní únava byla nadlidské síly. Prokázali jsme, že máme na Horní Bečvě šikovné fotbalisty, kteří dokáží vzorně reprezentovat nejen tělovýchovnou jednotu, ale i obec Horní Bečvu

Memoriál Petra Vašuta, Zdenka Bártka a Michala Romana

V sobotu 26.6.2010 se na fotbalovém hřišti na Horní Bečvě konal již tradiční fotbalový turnaj, který uctíval památku tragicky zesnulých fotbalistů

V letošním roce se organizátorům podařilo zajistit kvalitní týmy a vzhledem k účasti družstva TJ Kysučan Korňa ze Slovenské republiky nesl punc mezinárodní. Ostatní družstva byly domácí Horní Bečva, Prostřední Bečva a TJ Kameník Černá Voda z Jesenicka.

Po losování bylo jasné, že hned v prvním utkání proti sobě nastoupilo domácí družstvo a družební Černá Voda. Trenér domácích dal příležitost mladým hráčům a tak se hosté dostali po prvním poločase do dvoubrankového vedení. Druhý poločas byl ale fotbal na jednu branku a když Pavel Roman snížil, tak se čekalo zda-li to naši hráči stihnou. Podařilo se tři minuty před koncem, když po faulu na Martina Zetochu proměnil penaltu s jistotou Michal Třeštík. V penaltovém rozstřelu začínali hosté a hned první penaltu poslali pánu Bohu jako poděkování za pěkné počasi. Domácí Pavel Roman proměnil a hosté druhou penaltu kopli stejně jako první. Martin Čáň dal a hosté museli proměnit. Brankař domácích Honza Vašut, ale fantastickým zákrokem penaltu zlikvidoval a když Martin Ondruch proměnil, šli domácí do finále.

Ve druhém zápase hosté ze Slovenska přehráli sousední Prostřední Bečvu 3 : 2 a tím rozhodli o dalším osudu turnaje.
Poté se v dresech začali objevovat hráči, kteří proslavovali fotbal v letech minulých a tak bylo jasné, že nastupují senioři. Domácí hráči nastoupili proti slovenskému týmu TJ Kysučan Korňa a fotbalisté na obou stranách dokazovali, že zaujetí pro hru všem zůstalo, pouze rychlosti trochu ubylo. Domácí hráči nakonec po čtyřech brankách Jirky Romana, jedné Honzy Macury a Mirka Křištofa zvítězili 6 : 2.
V zápase o třetí místo fotbalisté Prostřední Bečvy neustále vedli, ale nakonec odešli poražení po výsledku 3 : 4.

Finále mělo být vyvrcholením celého turnaje a to se také potvrdilo. Domácí hráči přitlačili soupeře před vlastní šestnáctku a Martin Ondruch dal domácím naději. Hosté srovnali z penalty a začalo se od začátku. Vedení domácím zajistil Lukáš Roučka a tak skončil poločas. Hosté začali druhý poločas tlakem a po závaru si domácí hráči dali vlastní branku. Naši hráči toužili domácí turnaj vyhrát a Jirka Ondruch je k tomu nasměroval svým golem. Fotbal nabíral na obrátkách a šance se střídaly až do konce. Když v poslední minutě hosté trefili pouze konstrukci domácí branky mohli se naši hráči radovat z vítězství.

Za domácí nastoupili : Vašut,Grenar,Třeštík M.,Jakoubek,Sekyra, Kubiš, Ondruch S.,Ondruch M., Ondruch J., Bártek H.,Bártek O.,Pavlica, Roučka, Roman, Solánský,Čáň,Třeštík T., Zetocha M.,Berka,Hatlapatka,Martinák J.,

Trenér : Petr Vašut

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Pavel Roman z Horní Bečvy

Výbor TJ chtěl poděkovat bývalým funkcionářům či lidem, kteří pomáhají udržet tělovýchovu na určité úrovni a tak v letošním roce byla oceněna p. Blanka Randová.

Absolutorium si rovněž zaslouží rozhodčí Lukáš Škrobák z Rožnova pod Radhoštěm, který celý turnaj odřídil sám jako hlavní a na pomezí všechny zápasy odmával Filip Zetocha, který si rovněž počínal jako zkušený rozhodčí a všechny družstva jeho výkon ocenila.

Po skončení finálového zápasu předali družstvům poháry předseda TJ Jaroslav Zetocha a tajemnik TJ Karel Sekyra.

Výbor tělovýchovné jednoty chce poděkovat všem, kteří pomohli uspořádat náročný turnaj a kteří se starali o zdárný chod turnaje po stránce občerstvení, po stránce zajištění jídla, ale prostě všech, kteří chtěli pomoci a pomohli.

Je škoda, že si na náš fotbalový areál nenašlo cestu více lidí, protože si myslím, že si to naši fotbalisté zasloužili a i počasí fotbalu přálo.