Fotbal na Horní Bečvě

Nej

Muži

Hodnocení sezóny 2010 - 2011 fotbalu mužů

V konečné tabulce ročníku 2010 - 2011, jsme obsadili 5. místo

se ziskem 44 bodů, při skóre 72:48 za 13 vítězství, 5 remíz a 8 porážek.
Doma jsme dokázali získat 29 bodů, při skóre 43:13 za 9 vítězství, 2 remízy a 2 porážky. Venku jsme získali 15 bodů při skóre 29:35 za 4 vítězství, 3 remízy a 6 porážek.
Do zápasů v této sezoně zasáhlo pod vedením Petra Vašuta, Pavla Miškaříka (podzim) a Pavla Romana (jaro) celkem 25 hráčů: brankaři Jan Vašut a Tomáš Třeštík, v poli nastupovali Michal Třeštík, Karel Sekyra, Stanislav Ondruch, Aleš Jakubek, Pavel Miškařik, Tomáš Zbožínek, Petr Hejný, Ladislav Ondruch, Lukáš Roučka, Jakub Solánský, Jakub Grenar, Milan Vašut, Jiří Martinák, Pavel Roman, Martin Zetocha, Martin Ondruch, Martin Čáň, Jirka Ondruch, Tomáš Randa, Josef Prorok, Filip Zetocha, Bedřich Michlík, Milan Kubiš.
Nejlepším střelcem byl Martin Ondruch s 20 vstřelenými brankami, Martin Čáň který vedl podzimní tabulku střelců okresního přeboru, dokázal na jaře přidat díky zranění jen dva góly a celkem dal 16 branek. Nejtrestanějším hráčem byl Karel Sekyra se 7 žlutými a 1 červenou kartou.
Ve funkci kapitána se díky zraněním vystřídali, Lukáš Roučka, Pavel Roman a Aleš Jakubek. Před jarní sezonou přišli na hostování Petr Hejný ze Zubří, který jako jediný hráč na jaře odehrál všechny zápasy bez střídání a Tomáš Zbožínek z Klenovic u Prostějova.

Letošní výsledek je zlepšením o jedno místo v tabulce proti loňskému roku, přesto je zklamáním. Cílem bylo hrát o postup.

Většinu podzimu jsme se prali o první místo. Poslední tři prohrané zápasy nám ale přinesly těžko smazatelnou ztrátu 12 bodů na vedoucí Francovu Lhotu. Do jarní části jsme tedy vstupovali na druhém místě s cílem toto umístění udržet. Bohužel se to nepodařilo. Jednou z příčin je velký počet zraněných hráčů v průběhu sezóny a díky tomu časté změny v sestavě. Zlepšili jsme hru na hřištích soupeřů, nepodařilo se nám ale udržet loňskou suverenitu na domácím hřišti. Další chybou určitě bylo, že několik dobře rozehraných zápasů jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Ve čtyřech z nich jsme dokonce přišli o body v posledních pěti minutách což by se určitě nemělo stávat.
Pro příští sezónu je určitě dobře, že máme
dva vyrovnané brankaře, že hráči kteří jsou na hostování jsou určitě posilami také to že všech šest dorostenců, kteří v průběhu sezóny zasáhli do utkání jsou příslibem do budoucnosti, zvlášť Martin Zetocha a Tomáš Randa, kteří nastupovali nejčastěji.
Cíl pro příští sezonu by měl být jasný. Hrát o čelo tabulky a o postup do krajské soutěže.
Tým na to sílu i kvalitu určitě má.

Trenér Petr Vašut

Žádné komentáře