Fotbal na Horní Bečvě

Nej

Hodnocení sezóny 2012-2013

Hodnocení fotbalové sezóny 2012 - 2013 , Horní Bečva - Muži A.

Jak vyplývá z tabulky skončili jsme na devátém místě, což nelze hodnotit jinak než jako neúspěch

Mužstvo vedené Petrem Vašutem a Pavlem Romanem získalo v domácích zápasech 20 bodů za 6 vítězství, 2 remízy a 5 porážek.

Na jaře jsme ale dokázali doma jen jednou vyhrát a dvakrát remizovat.

Venku jsme získali 12 bodů za 4 výhry a 9 porážek. Za celý rok nastoupilo alespoň jednou 31 hráčů. V brance se vystřídali, Tomáš Třeštík, Kryštof Jalůvka (dorostenec), Matouš Hrstka (dorostenec) a Lukáš Malina. V obraně nastupovali Pavel Roman, Milan Vašut, Petr Hejný, Michal Třeštík, Jakub Grenar, Václav Dobeš, Jan Koňařík (dorostenec) Lukáš Kantor, Hynek Bártek, Tomáš Zbožínek, Milan Kubiš, Karel Sekyra v záloze Jakub Solánský, Tomáš Vaníček, Lukáš Roučka, Zbyněk Pavlica, Stanislav Ondruch, Aleš Jakubek, Pavel Dobeš a dorostenci Radim Ondruch a Jakub Vašut, v útoku Martin Ondruch, Tomáš Randa, Petr Ondryáš a dorostenci Filip Zetocha a Dominik Opálka.

Nejlepším střelcem je Martin Ondruch s 13 vstřelenými góly. Další střelci Tomáš Randa 10, Tomáš Vaníček a Lukáš Roučka 5, Filip Zetocha 3, Jakub Solánský, Stanislav Ondruch, Petr Ondryáš a Michal Třeštík 2, Petr Hejný, Milan Vašut, Pavel Dobeš, Tomáš Zbožínek a Milan Kubiš 1. 

Když jsem hodnotil podzimní část, napsal jsem, že k tomu abychom hráli o čelo tabulky stačí dobrá zimní příprava, zodpovědný a bojovný přístup hráčů k utkáním, aby se nám vyhýbala zranění a trocha štěstí. Nic z toho se bohužel nesplnilo. Zimní příprava byla sice plánovaná na tři tréninky týdně, účast hráčů však byla minimální. Pravidelněji chodili jen Milan Vašut, Tomáš Vaníček, Jakub Grenar, Pavel Roman a Jakub Solánský. Je samozřejmě i chybou trenéra když nedokáže hráče k tréninku motivovat. To, že za rok nastoupilo více než třicet hráčů dokazuje, že se nepodařilo stabilizovat sestavu, což je jedna z podmínek úspěchu. Částečně to je způsobeno velkým množstvím zraněných, např. Tomáš Randa, Staňa Ondruch, Pavel Roman, Lukáš Roučka, ale také přístupem hráčů. Takových, kteří berou fotbal vážně, moc není. Pokud chceme hrát soutěž, byť jen okresní přebor, je třeba najít si čas na trénink i na zápasy a nastupovat v co nejlepší sestavě, odpočatí a střízliví. To znamená občas oželet jinou akci kvůli fotbalu. Jinak si můžeme jen tak někdy zakopat a udělat si žízeň. Další podmínkou je aby mužstvo fungovalo jako tým a to i mimo hřiště. Což momentálně není. Myslím, že na Bečvě je dost dobrých fotbalistů na to aby hráli o čelo tabulky, chce to jen opravdu chtít.

V novém ročníku, již pod novým trenérem se snad kvalita projeví a mužstvo odehraje spoustu dobrých a vítězných zápasů.

Krásné léto. 

Petr Vašut.

Žádné komentáře