Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky 2014/2015

Místo šestého Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  Dolní Bečva                       19.10.2014

Na šestý podzimní mistrovský turnaj jsme jeli na Dolní Bečvu. Počasí opět téměř letní, pouze hřiště bylo hodně podmáčené. Soupeři – Dolní Bečva, Zubří a Valašská Bystřice
V prvním zápase proti Zubří jsme odehráli vyrovnaný zápas a nakonec vyhráli 5:3. Branky 4x Adam, 1x Barča (ta to na Zubří umí).
V druhém zápase proti Valašské Bystřici jsme narazili na soupeře, kterého jsme ještě neznali. Vyhráli jsme 5:1. Branky 4x Adam a 1x Zuzka.
V posledním zápase jsme proti Dolní Bečvě potřebovali alespoň bod na první místo, ale nepodařilo se. Tlačili jsme, tlačili, ale brankař z Dolní nás přiváděl doslova do úzkých, prostě vše vychytal. Možná z 20 šancí jsme se prosadili pouze jednou, a když soupeř dokázal možná z 5 šancí 2x bodovat, bylo rozhodnuto. To je ale fotbal. Vzájemný lepší zápas nás sesunul na druhé místo, ale i to je pořád paráda.
Je tu malé možná – kdyby hrál Lukáš (bohužel nemocen), asi bychom vše zvládli ještě lépe, mohli více střídat v obraně, která ale i tak statečně a bezvadně celý turnaj bránila. Pokud něco prošlo, tak se Vojta dnes taky vytáhl. Z útočníků rostou taky budoucí střelci, ale je zapotřebí více zrychlit a stále napadat soupeře, což je náš úkol do další sezony. Co se týká Adama – nelze dnes nic vyčíst-  nasazení, střelba i herní projev prostě bezvadný. Tomáš, Zuzka – vydřeli dnes obranu. Zdenda, Vašek, Barča a Danek – útočili, snažili se. A náš gólman Vojta dnes v bráně výborně zachytal (proti Zubří dokonce chytil penaltu), občas sice nahrál soupeři, ale to jen prý proto, aby se tak nenudil.
Opět pochvala všem!!!!!

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 9x, Zuzka Podešvová 1x, Barča Ondruchová 1x.
Naše dnešní  sestava:
Zdenda Ondruch©, Tomáš Riegel, Zuzka Podešvová, Adam Lejska, Barča Ondruchová, Danek Švec, Zdenda Ondruch a gólman Vojta

Naše zápasy:
Horní Bečva : Zubří                                5:3  (Adam 4x, Barča 1x)
Horní Bečva : Valašská Bystřice          5:1  (Adam 4x, Zuzka 1x)
Horní Bečva : Dolní Bečva                    1:2  (Adam)

Díky všem rodičům a fanouškům, kteří jeli s námi a opět poctivě povzbuzovali tyto malé fotbalisty. Určitě si to zaslouží, dávají do toho vše, co umí, a někdy i více, pokud mají podporu především z rodinných klanů. Je to jejich liga mistrů, tak proč o ni divácky přijít.

Tr. Jan Macura

Místo pátého Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  Vidče                           12.10.2014

Na pátý podzimní mistrovský turnaj jsme ujížděli do Vidče. Počasí téměř letní, což slibovalo bezproblémový průběh. Čekali nás ale skoro nejtěžší letošní soupeři – Dolní Bečva, Rožnov a domácí Vidče. Děti dnes navíc oblékly nové dresy a pokřtili je opravdu skvěle.
V prvním houpačkovém zápase proti Dolní Bečvě jsme začali s naší klasickou čtverkou - Adamem, Lukášem, Tomášem a Zuzkou – v brance Vojta. Na střídačce Zdenda, Patrik a Danek. Hru jsme začali naším klasickým způsobem, silným tlakem a neproměňováním šancí. Cca v půlce poločasu se 2x za sebou prosadil Adam a zdálo se, že nám to půjde. Soupeř se ale dokázal šťastným gólem dostat do hry, což nás hodně rozhodilo. Během dalších páru minut jsme si vybrali velmi špatnou chvilku a soupeř nás dvěma brankama dostává do kolen. Bojovností jsme ale opět nabrali na síle a začali jsme otáčet zápas. Nejdříve Adam srovnává a posléze Zdenda otáčí skóre v náš prospěch. Když Adam ještě navýšil na 5:3, zdálo se být rozhodnuto. Omyl – soupeř z Dolní Bečvy to nevzdal, ale stačil už jenom snížit na konečný stav 5:4 pro nás.  Výhru jsme doslova vydřeli.
V druhém zápase proti Rožnovu jsme museli nechat Adama odpočinout, protože měl nakopnutý kotník. Skusil to proto v obraně, ale nemohl moc běhat, tak ostatní spoluhráči to museli vzít za něj. Tento zápas patřil Lukášovi, který to několikrát vzal na sebe a po vzoru svého spoluhráče dělal soupeři velké problémy. První sólovou akcí dokázal obejít po levé straně 2 hráče a střelou k protější tyči vstřeluje první náš gól.  A když přidal druhou branku podobným způsobem, zdálo se, že máme dalšího střelce. Rožnov se taky tlačil na naši stranu, ale obrana a gólman vše likvidovali. Třetí branku už opět vstřelil Adam, a to navíc svou netypickou pravou nohou.  Když ještě Lukáš přidal čtvrtou branku (zapsal si svůj první životní Hattrik), bylo rozhodnuto a stav 4:0 už zůstal.
V posledním zápase proti domácím jsme potřebovali alespoň remizovat, ať máme první místo jisté. Začali jsme klasickou hrou, ale soupeř se prosazuje jako první a prohráváme 0:1. Jak to bývá v našich turnajích zatím dobrým  pravidlem, tak Adamovi patří střelecky poslední zápasy a i dnes to dokázal, a to hned 5-ti brankami. Vypusťte Krakena a fanoušci Vidče byli v slzách. Celkově jsme vyhráli 5:2.
V dnešním turnaji jsme v prvním nejtěžším zápase vlastně rozhodli o našem umístění. Všichni malí fotbalisti hráli perfektně, a i když se některým střelecky nezadařilo, neznamená to, že hráli špatně. Zkoušeli, bojovali, nebáli se a hlavně hráli jako tým. Týmová hra má své pravidla a tohle se snažím těmto fotbalistům vštěpovat. Samozřejmě mít v týmu hráče, který svým fotbalovým srdcem, nadáním a píli dokáže rozhodovat tyto zápasy je perfektní. Učí se tím hlavně i ostatní děti a rychleji fotbalově rostou.
Ať to nezakřikneme, musíme všechny pochválit. Opět si to zasloužili, a odváží si zaslouženě již čtvrté zlaté umístění.

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 10, Lukáš Macura 3, Zdenda Ondruch 1.
Partik Barabáš ©, Tomáš Riegel, Zuzka Podešvová, Adam Lejska, Lukáš Macura, Danek Švec, Zdenda Ondruch, a gólman Vojta

Horní Bečva : Dolní Bečva   5:4  (Adam 4x, Zdenda 1x)
Horní Bečva : Rožnov          4:0  (Lukáš 3x, Adam 1x)
Horní Bečva : Vidče             5:2  (Adam 5x)

Díky všem rodičům a fanouškům, kteří jeli s námi a poctivě povzbuzovali tyto malé fotbalisty.

(pár momentek)

Tr. Jan Macura a Kuba Vašut

Místo čtvrtého Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  Horní Bečva                           4.10.2014

Čtvrtý odehraný podzimní mistrovský turnaj jsme pořádali doma, a to po dvou zrušených turnajích ve Stříteži a následně ve Viganticích pro letošní mokré počasí. Terén byl hodně podmáčený, ale takové jsou někdy podmínky.

V prvním zápase proti jsme předváděli trochu rozkouskovanou hru(výluka dvou týdnů byla poznat), ale soupeř byl na tom stejně. Měli jsme více ze hry, více šancí, ale téměř všechny jsme nechávali na tyčkách, nebo mimo bránu. Až v druhé půlce dokázal střídající Patrik hned svou první šanci zužitkovat, když po perfektní nahrávce šel sám na brankaře a s přehledem proměnil.  Soupeř ke konci po kuriózním odrazu míče dokázal srovnat a tím i uzavřít skóre. Byla to vyrovnaná hra, i když na neproměněné šance jsme mohli klidně nastřílet i 5 branek. V druhém zápase proti VKK se střelecky probudil Adam a během 4 minut třemi nádhernými brankami určil vítěze. Poté si šel spolu odpočinout včetně ostatních hráčů nasazené čtveřice a dostali šanci ostatní. Bojovali, měli hodně šancí, gól už nevstřelili, ale taky žádný nedostali. V posledním zápase proti Dolní Bečvě jsme museli vyhrát, abychom byli na prvním místě. Brzy jsme vedli po Adamově brance 1:0, ale soupeř během chvíle otáčí na 1:2. Podařilo se nám sice vyrovnat, ale po chybách pramenící z nátlakové hry jsme opět 2x inkasovali a bylo to 2:4. Tlak jsme ještě zvětšili a podařilo se vyrovnat. Měli jsme možnost vyhrát, ale tři tyčky a mraky neproměněných šancí nakonec určily v tomto zápase remízový stav.

V dnešním turnaji jsme si vybrali hromadu smůly, ale i tak druhé místo prostě patří k výbornému umístění. Sice jsme nenavázali na další vítězný turnaj, ale i tak si myslím, že celkový dojem z dnešního zápasu nebyl vůbec špatný. Děti hráli co mohli, a když někdy nevyjde nějaká ta střela, tak prostě nevyjde. Třeba vyjde příště. Uměli si nahrát, uměli - hráli kolektivně, hráli a  když přijde nějaká ta chybička, i to je vlastně ponaučení pro příště.  Právě na těchto chybách se děti nejvíce naučí. Co více si přát. Jedině možná to, aby se hrálo ve větším počtu, protože je nás opravdu hodně, každý chce hrát a opravdu to nejde moc spravedlivě střídat, aniž by jsme udrželi tyto výsledky, které taky pomáhají dětem růst. Přednost v našem kolektivu mají vždy Ti, kteří odvádí na tréninku to co mají, a Ti co trénují už více roků. Nicméně cca za 3 týdny je domluvený přátelský turnaj proti Dolní Bečvě, kde budeme mít 2 týmy a všichni si určitě pořádně zahrají.

Opět pochvala pro všechny!!!!!! Sice nejsme první, ale jen druzííííííí – co myslíte, zvládneme to? Jde tu o nejlepší výsledek, nebo o hru? Já mám jasno a jsem rád, že se nikomu nic nestalo a že další herní zkušenosti dětem přinesou jenom to dobré. Vlastně děti letos ještě neprohráli. Který tým by si takou sezonu nepřál?

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 7, Patrik Barabáš 1

Vašek Holčák©, Tomáš Riegel, Zuzka Podešvová, Adam Lejska, Lukáš Macura, Martin Malina, Partik Barabáš, Danek Švec, Zdenda Ondruch, Barča Ondruchová a gólman Radek Malina

Horní Bečva : Vidče                 1:1  (Patrik)
Horní Bečva : VKK                  3:0  (Adam3x)
Horní Bečva : Dolní Bečva      4:4  (Adam 4x)

Velké poděkování patří správci Petrovi i rozhodčím (Lukáš Kantor a Jakub Grenár), kteří mně dnes hodně pomohli a nenechali na holičkách. Dííííky.

Místo třetího Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  VKK                             13.9.2014

Třetí podzimní mistrovský turnaj jsme jeli odehrát do Karolínky, která spolu s Velkýma Karlovicemi pořádala tento turnaj. Počasí bylo velmi na hraně, ale při začátku se uklidnilo a na konci už svítilo sluníčko. Právě pro počasí jsme jeli pouze jedním autem se 6 dětmi, protože jsme očekávali zrušení turnaje.
V prvním zápase s Dolní Bečvou jsme až na konci poločasu zásluhou Martina M. dali vedoucí gól , který byl bohužel ale poslední, i když šancí bylo alespoň na 5 branek. Soupeř ale také bojoval a mohl i vyrovnat. Nestalo se. V druhém zápase proti VKK jsme začali nátlakovou hrou, protože soupeř oproti loňsku hodně omladil a naši hráči jej pomalu nepustili ani za půlku. První branka padla po ukázkové akci, když Adam rozehrál roh směrem dozadu na Lukáše, ten mu ho vrací a Adam nahrává na zadní tyč na Martina, který z první trefuje do prázdné brány. Kluci dokázali tímto dokonalé zmást obranu. Další branky přidali Adam, Tomáš a Lukáš. 4:0 byl zasloužený výsledek. Poslední zápas proti Viganticím patřil gólově pouze Adamovi. Sice na jeden gól přihrál soupeři, ale potom pět gólů  sám nastřílel. Vše ale za pomocí ostatních platných hráčů. Lukáš, Zuzka, Tomáš a Martin v obraně a v útoku doslova čarovali, soupeř neměl na nic čas a získané míče uměl Adam zužitkovat. Pouze brankař Vojta si dnes zachytal možná více při rozchytání, ale i tak pár šancí s přehledem vykryl.

Horní Bečvo div se, ale třetí turnaj a opět tři výhry. Což je z 9-ti zápasů 9 výher. Nazval bych to zlatým turnajovým hattrickem.

Nevím co už psát, zase chválit? Určitě. Takže chválím všechny, opět předvedli (i když se jim ze začátku nedařilo) perfektní výkon, plné nasazení a hlavně fotbalového ducha. Je to zvláštní, ale síla těchto maličkých fotbalistů zápas od zápasu stále roste - získávají větší jistotu. Nebojí se přidržet míč, rozehrát do stran, přihrávají si a hlavně nebojí se zakončení.

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 6, Martin Malina 2, Tomáš Riegel 1 a Lukáš Macura 1
Tomáš Riegel©,  Zuzka Podešvová, Adam Lejska, Lukáš Macura, Martin Malina, a gólman Vojta

Horní Bečva : Dolní Bečva      1.0  (Martin)
Horní Bečva : VKK                  4:0  (Martin, Adam, Tomáš, Lukáš)
Horní Bečva : Vigantice         5:1  (Adam 5x)

Příští turnaj odehrajeme (bohužel bez Martina a Lukáše) další sobotu v 10 hodin ve Stříteži.

Místo druhého Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  Rožnov                             6.9.2014

Druhý podzimní mistrovský turnaj jsme jeli odehrát na umělku do Rožnova pod Radhoštěm. Počasí opět letní, což nebránilo dětem k jejich plné aktivitě. Po posledním vítězném turnaji (první vyhrání, ….) jsme měli obavu, jak se s tím tým popere. A stalo se, čo čekal málokdo.
V prvním zápase s Rožnovem (nad kterým jsme ještě nevyhráli) jsme začali velkou chutí a hned z prvního útoku se prosadil Adam a uklidnil naše řady. Za minutu Adam přidává druhý gól a soupeř je rázem na lopatkách. A když v třetí minutě Vašek zvyšuje na 3:0, zdá se být vše rozhodnuto. Ale soupeř se nevzdává a do poločasu se dvěma brankami se vrací do hry. V druhém poločasu je hra velmi vyrovnaná, ale v 6-té minutě opět Adam navyšuje na 4:2. Dvě minuty před koncem soupeř opět dává kontaktní gól na 4:3. Rozhodnutí má ale tentokrát na kopačkách náš nejmladší benjamínek Danek Švec, který dokázal prostřelit brankaře minutu před koncem a upravit na konečných 5:3. V druhém zápase proti Vidči se opakovala vyrovnaná hra z minulého týdne. Až v druhém poločase začaly padat branky a byl to Tomáš, který otevřel skoré. Když Adam pojistil na konečných 2:0, mohli jsme opět pomýšlet na stupně nejvyšší. Aby tomu tak bylo, museli jsme minimálně remizovat z Dolní Bečvou, která ztratila body za remízu s Rožnovem. Dnes nám ale opět bylo přáno. První gól dává Adam, o pár minut později Zuzka přidává na 2:0 a do konce poločasu ještě Lukáš zvyšuje na 3:0. V druhém poločasu padaly branky na obou stranách, za nás je ještě trefil Vašek, Adam a Lukáš a s celkovou výhrou 6:2 nám opět zazářila zlatá pomyslná medaile.
Po prvním zlatém turnaji, kde jsem jenom chválil, tak se musím zase opakovat. Pochvala všem našim hráčům, kteří se poprali jak s umělkou, tak i s celkovou vynikající hrou. S Adamem včele se celý kolektiv hodně  snaží, a výsledky jsou.

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 6, Lukáš Macura 2, Vašek Holčák 2, Daniel Švec 1,  Zuzka Podešvová 1 a Tomáš Riegel 1.
Pro Vaška, Danka i Zuzku to byly premiérové góly, které se u nás oslavují tím, že rodiče zakoupí dětské šampanské a děti to pak společně oslaví.

Zuzka Podešvová ©, Adam Lejska, , Tomáš Riegel, Barbora Ondruchová, Lukáš Macura, Martin Malina, Danek Švec, Vašek Holčák, a gólman Vojta

Horní Bečva : Rožnov              5:3  (Adam 3x, Vašek, Danek)
Horní Bečva : Vidče                 2:0 Tomáš, Adam)
Horní Bečva : Dolní Bečva      2:1 (Adam2x, Lukáš 2x, Zuzka, Vašek)

Zároveň  děkuji za pomoc rodičům s odvozem dětí, ale věřím, že si přišli na své. Byly to sice nervy, ale se šťastným koncem. Děti opět zazářily a první místo je pro ně odměnou. Příští turnaj si pojedeme, s pokorou a skromností,  zahrát fotbal tentokrát do Karlovic.

Místo prvního Turnaje mladších přípravek ročník 2014/2015:  Horní Bečva                          30.8.2014

První podzimní mistrovský turnaj jsme pořádali na domácí půdě. Počasí nám naštěstí přálo více jako na trénincích, tak jsme se mohli plně  soustředit jen na hru. Po odchodu téměř 10-ti hráčů do starší přípravky jsme museli přenechat zodpovědnost jejich mladším spoluhráčům a Ti se toho zhostili více než dobře. V prvním zápase proti Viganticím (kterým jsme mimochodem 4 hráče půjčili) jsme se sice hodně sehrávali, začátky byly chaotické, ale to je hold první zápas. Přesto se nám podařilo zvítězit 3:1. V druhém zápase zatím proti rok neporaženému týmu ze Zubří jsme začali tvrdým nátlakem a vytvořili si několik tutových šancí. Ale jak to bývá ve fotbale – nedáš, dostaneš, tak to platilo i u nás. Ale hráči se nezlomili a do poločasu otočili skoré na 3:1 pro nás. V druhém poločase pokračovali ve stejné taktice a soupeře napadali a z následných šancí pak ohrožovali soupeře a navíc stříleli góly. Soupeř byl vynikající a opravdu to byl fotbal, jak má být. Nakonec jsme vyhráli 6:3. V posledním zápase proti Vidči jsme nastoupili se stejným tlakem, a vedli jsme brzy 2:0. Síly ale docházely a soupeř vstřelil kontaktní gól, který naštěstí byl poslední, i když šancí na obou stranách bylo ještě hodně. Celkově to pro nás znamenalo 3 vítezství ze tří zápasů a tím pádem první místo.
Co dodat. Chválím všechny, opravdu všechny hráče, sice se chvíli sehrávali, ale bojovali jak lvi, hráli i dost kolektivně, za což si dnes tohle místo právem zasloužili. Další velikou pochvalu si zaslouží jako nejlepší jednotlivec Adam Lejska, který právě svým nasazením, výkonem a 7 brankami dokázal celý tým strhnout do tohohle varu.
Příklad z Adama a z celého týmu by si měli vzít hlavně někteří mladší žáci, kteří bohužel nějak zapomněli na základy právě  kolektivního fotbalu.

Střelci dnešních zápasů: Adam Lejska 7, Martin Malina 2, Lukáš Macura 1, Barča Ondruchová 1.
Pro Martina (v útoku doslova čaroval) i Barču to byly premiérové góly, které si zaslouží malou oslavu.

Naše sestava:
Adam Lejska, Zuzka Podešvová, Tomáš Riegel, Barbora Ondruchová, Zdeněk Ondruch, Lukáš Macura, Martin Malina, Radek Malina, Danek Švec, Lukáš Prorok, Vašek Holčák, Patrik Barabáš a gólman Vojta

Horní Bečva : Vigantice         3:1  (Adam, Lukáš M., Martin)
Horní Bečva : Zubří                 6:3 (5x Adam, Barča)
Horní Bečva : Vidče                 2:1 (Adam, Martin)

Závěrem děkuji moc rodičům a trenérům za kladný přístup s organizační pomocí a hlavně za výbornou fandící kulisu, která právě naše svěřence hnala dopředu. Věřím, že takové zápasy se jim hoooooodně líbily, stejně jako nám, zvlášť když se vyhrává doma.