Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Turnaj Vigantice

Vigy ladies cup

 Krásné nedělní odpoledne patřilo ve Viganticích ženskému fotbalu. První ročník tohoto turnaje přilákal hodně fanoušků a ti pomohli vytvořit dobrou atmosféru a dokreslili tak vydařený turnaj po všech stránkách. Ženský fotbal se dostává pomalu do podvědomí veřejnosti kolem Rožnovska. Vznikly tady čtyři amatérské týmy jako první Horní a Dolní Bečva a teď se přidaly Vigantice a Valašská Bystřice.

Teď k turnaji, hrálo se 1x 20 min. každý s každým na malé branky. Po každém zápase se kopaly tři penalty do rozhodnutí. Turnaj jako pátý tým doplnily holky z Frýdlantu n/O.

 Hornobečvanské střely : Valašská Bystřice 0:1

Holky zahájily turnaj proti Valašské Bystřici. Zápas od úvodních minut byl  nervózní a holky si zvykaly na rozměry hřiště a prostorovou orientaci. Bohužel většinu času byly pod tlakem a před naši brankou. Nedařila se jediná fotbalová dovednost. Přišel proto trest v 10 min. kdy po rohu se míč odrazil do strany a nám známá Verča propálila vše 1:0. Tento gól holky probudil, ale do konce zápasu už nedokázaly odpovědět.

 Hornobečvanské střely : Frýdlant n/O 0:0

Druhý zápas přinesl zlepšení v pohybu a práci s míčem. Celý zápas měly holky převahu v držení míče, ale chybělo pořádné zakončení. A když už před námi zívala po pěkné akci prázdná branka, tak tíha okamžiku byla silnější a nedovolila skórovat. Zápas tak skončil 0:0

Hornobečvanské střely : Dolní Bečva  1:0

Derby proti Dolní Bečvě holky nabudilo a předvedly dobrý výkon, měly převahu v držení míče a podařilo se konečně skórovat, kdy po rohovém kopu byla dostatečně důrazná Barča Podešvová a dopravila míč za brankovou čáru 1:0. Tento gól byl nakonec vítězný a holkám udělal obrovskou radost.

 Hornobečvanské střely : Vigantice  0:0

Poslední zápas proti Viganticím, byl zároveň soubojem o třetí místo. Zápas měl stejný průběh jako ty dva přešlé holky držely míč, byly častěji před soupeřovou brankou, ale to co chybělo celý turnaj se nepovedlo ani v posledním zápase. Střelba na menší branku holkám vůbec nešla, celý turnaj se s tím nedokázaly vyrovnat a když už vystřelily tak to byly tzv. plazmušky, že by i babička kopla lip… :-)). Zápas tak skončil 0:0 a odsoudil holky na krásné čtvrté místo.

Sestava – Krňová Veronika – Vašutová Irena, Křenková Hana, Martináková Lenka, Kovářová Lucie, Vašutová Veronika, Křištofová Romana, Chovancová Iva, Blinková Hana, Mičkalová Markéta, Podešvová Barbora, Bernadská Nikola, Druhanová Veronika

 Holky tak obhájily čtvrté místo z turnaje na Dolní Bečvě. Chtěl bych všem poděkovat za vzornou prezentaci Horní Bečvy a fotbalu na Horní Bečvě. Celý turnaj měl pozitivní nádech, dobrou atmosféru a určitě holky nelitovaly, že krásné odpoledne strávily takhle. To proč výsledky a předvedená hra nebyla taková, jak by chtěly a na co i mají je jediná odpověď - Je třeba si udělat čas na trénink a hrát a hrát a hrát…    

 Konečné pořadí

  1. Valašská Bystřice                      10b  5:2
  2. Frýdlant n/O                              7b  2:1
  3. Vigantice                                  5b  2:2
  4. Hornobečvanské střely                5b  1:1
  5. Dolní Bečva                               0b  1:5
Žádné komentáře