Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Štramberk 2012 hala

Hornobečvanské střely ani v zimě nezahálejí a baví se fotbalem…

 Pod Štramberskou trúbu se 11.2.2012 konal halový turnaj žen a juniorek ve fotbale. Hornobečvanské střely byly jediným účastníkem, který se neúčastní žádné ženské fotbalové soutěže. Dalo by se říci, že jely na výlet do Štramberku, protože toho zatím moc neodehrály, ale ukázaly správné fotbalové Hornobečvanské srdíčko. Trenér jim pevně věřil a holky ho nezklamaly.

Turnaj měl celkem 8 týmů rozdělených na dvě skupiny po čtyřech. Naše holky měly za soupeřky ve skupině TJ Spartak Lubinu, AFC Veřovice a Kotouč Štramberk.

Druhá skupina měla složení TJ Sokol Trojanovice, Fotbal Studénka, ŠKF Žilina juniourky, Štramberk ženy.

Tyto zápasy byly hlavně poznávací, protože pravidla podle kterých se hrálo byly nestandartní a pro většinu týmů nepochopitelné. Jedno takové pravidlo bylo, že se může hrát o jednu stěnu, jako o buzér , ale o tu protější ne… A Páni Rozhodčí byli podle mě nejslabším článkem jinak dobrého turnaje…

Naše holky první zápas proti Veřovicím odehrály smolně. Rychle se dostaly do vedení zásluhou Lenky Vojkůvkové 1:0. Poté se dostaly do další šance, Markéta Mičkalová orazítkovala tyč. Ale v polovině zápasu se ke slovu dostaly soupeřky, jejich první šance a se štěstím proměněná 1:1. Po vyrovnávacím gólu naše holky chtěly utkání znovu strhnout na svoji stranu, ale chtěly až moc, protože zapomínaly na zadní vrátka a každá chtěla rozhodnout, bylo to neurovnané z jejich strany a zkušenější soupeřky toho využily a přidaly ještě dva góly a zaslouženě vyhrály 3:1.

Po tomto zápase holky věděly, že se můžou rovnat a hrát vyrovnaně se všemi týmy na tomto turnaji, pokud budou dobře bránit.

To se taky vyplnilo, další zápasy byly naprosto vyrovnané a rozhodoval doslova jeden gól. Druhý zápas hrály proti Kotouči Štramberk. S těmito hráčkami se holky utkaly v létě na velkém travnatém hřišti, kdy prohrály o šest gólů. Tentokrát teda v hale a utkání skončilo prohrou 1:0. Holky se dostaly do náznaků šancí, ale nedokázaly si vytvořit žádnou vyloženku. Soupeřky měly vyloženky tři a jednu proměnily. Výborně chytala Kateřina Kosňovská, která se upsala našim holkám na tento turnaj.

Třetí zápas proti favoritovi Spartak Lubina. Asi nejlepší utkání od holek, kdy potrápily pozdějšího vítěze turnaje. Rozhodla zkušenost soupeřek, kdy si počkaly na jednu chybu a tu potrestaly. Náš výkon byl opět podpořen skvěle chytající Kateřinou. Ta zapadla mezi naše holky výborně i proto, že Hornobečvanské Střely zdobí skvělý kolektiv a není problém mezi ně přijmout každou dobrou nadšenou duši pro fotbal…

 Po třetím zápase se vyhodnotily výsledky a první dva týmy ze skupiny postoupily do Finálové skupiny a týmy na 3 a 4 místě měly skupinu o umístění.

Naše holky hrály skupinu o umístění ve které se ještě potkaly se Štramberkem ženy a Sokolem Trojanovice.

Štramberk ženy a remíza 0:0. Holky ukázaly, že obrana je propracovaná v čele s gólmankou. Ale v útoku se holky trápily. Do šancí se dostávaly, ale chybělo lepší zakončení a klid před brankou.

Poslední zápas proti Sokolu Trojanovice ukázal, že holky můžou hrát klidně i soutěž na velkém hřišti. V tomto utkání byly lepším týmem, měly více šancí, střel i držení míče, ale vše rozhodla žlutá karta, kterou udělil rozhodčí Hance Křenkové za protesty, které byly sice oprávněné, ale jak už jsem psal tak rozhodčí byli nejslabším článkem turnaje. V tomto oslabení se utkání rozhodlo. Nejprve se krásně proháčkovala přes dvě protihráčky Iva Chovancová, ale tváří tvář brankářce neproměnila. A v samém závěru oslabení i zápasu se po odraženém míči trefila soupeřka přesně k tyči a využila tak nespravedlivě vyloučení 0:1.

Holky se ale na turnaji vyrovnaly soupeřkám v rychlosti, nasazení, bojovnosti i prácí s míčem jen ty góly nepřišly, a tak těsné prohry 0:1 je odsoudily na osmé místo.

 V závěru bych chtěl poděkovat všem holkám za vzornou reprezentaci TJ Sokol Horní Bečvy. A taky že nezklamaly trenéra, který je přihlásil na tento turnaj a věřil jim, že budou důstojně reprezentovat místní dědinu a hlavně samy sebe…

Třeba na dalším turnaji u nás v místní hale sportu zdar…     

 Hornobečvanské střely, které reprezentovaly:

 Kateřina Kosňovská - Hana Křenková, Irena Vašutová, Romana Křištofová, Marcela Macurová - Petra Miranová, Markéta Mičkalová, Iva Chovancová, Veronika Druhanová, Lenka Vojkůvková                                                                                              

Trenér Pavel Roman

Žádné komentáře