Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Hornobečvanské střely : Frýdlant n/O 5:1 (3:1)

Hornobečvanské střely : Frýdlant n/O     5:1  (3:1)

Hornobečvanské střely měly v kalendáři 24. září tučně vyznačeno stejně jako fanoušci. Sešly se totiž opět na místním fotbalovém hřišti, aby poměřily síly se svými soupeřkami v přátelském utkání, tentokrát to byly holky z Frýdlantu n/O.

Zápas měl velké očekávání, protože holky mohly porovnat svoje dovednosti se soupeřkami, které začaly svůj fotbalový um rozvíjet přibližně ve stejnou dobu.

Před zápasem bylo nutné udělat pár fotek do kroniky a šlo se na fotbal.

Počasí bylo ideální, tak že nic nebránilo tomu, aby se hrál výborný ženský fotbal. To se nakonec potvrdilo a obě družstva převedla, že by mohla hrát i soutěžní fotbal.

Úvodní výkop obstaraly naše holky a vrhly se hned do útoku. Měly nad soupeřkami převahu a vytvářely si slibné šance. Až do desáté minuty byly nevyužity. To po křídelní akci na levé straně přišel centr před branku a ke smůle stoperky Frýdlantu se jí míč odrazil do ruky a následoval pokutový kop. Ten proměnila nejzkušenější hráčka Hanka Křenková 1:0. V prvním poločase bylo vidět hodně kolmých přihrávek za obranu na naše útočnice. Ale ty se zatím jen zastřelovaly. Soupeřky se postupem času začaly osmělovat a obrana měla dost práce, aby zachytávala protiútoky. Paradoxně v 17min. vyšel brejk na druhé straně, kdy po pěkné kolmé přihrávce šla sama na bránu Iva Chovancová a poradila si mazácky když oklamala tělem gólmanku a dala gól do prázdné brány 2:0. Iva mohla přidat i další gól a to po pěkném centru Ivanky Pisárikové. Ta se uvolnila u lajny a předložila gólový centr, ale míč se bohužel nepodařilo trefit. Podobná situace akorát v zakončení Hanka Blinková, ta sice vystřelila a netrefila branku. Po těchto šancích se dostaly ke slovu soupeřky. V 23min. po kolmé přihrávce za obranu vyběhla z brány na pomoc Nikola Koňařiková, ale bohužel chytla míč mimo šestnáctku. Následoval přímý kop a krásná střela pod břevno a bylo sníženo na 2:1. Od toho gólu byly soupeřky lepším týmem. Do konce prvního poločasu se ale neprosadily. Naopak v závěru prvního poločasu se dostala k míči po chybě soupeřek Petra Miranová posunula si míč do středu na šestnáctku a krásnou střelou pod břevno zvýšila na 3:1 a uzavřela tak poločas.

Druhý poločas nabídl opět pěkný fotbal. Holky hrály tentokrát po křídlech a následné centry dělaly soupeřkám problémy. V 38min. se podařilo po centru z levé strany Aničce Blinkové dostat jako první k míči a z hranice malého vápna vystřelila přesně k tyči a zvýšila vedení na 4:1. Křídelní akce se opakovaly jak z levé tak z pravé strany. V 42min. z pravé strany centrovala Petra a míč propadl mezi čtyři hráčky a z následné trmy vrmy vzešla ruka a penalta stejně jako v první poločase. Tu si postavila Iva Chovancová a krásně přímým nártem trefila míč doprostřed branky, bohužel gólmanka si ani nestačila vybrat jednu ze stran a míč ji skončil v náručí s podezřením na vyražený dech. Soupeřky po této situaci ožily a měly pár zajímavých možností u naší branky. Hrály velice důrazně a určitě ten zápas nechtěly vzdát. Jejich snaha se nepodařila přetavit v gól a tak poslední zápis v utkání napsala v 55min. krásným slalomem z půlky hřiště Lenka Vojkůvková, kdy po pravé straně obešla pět soupeřek a před gólmankou vystřelila přesně k tyči 5:1 a dala tak krásnou tečku za povedeným zápasem.

Diváci si opět přišli na své, dorazili ve velkém počtu a byli určitě spokojení. A ještě jedno poděkování a to Zuzaně Krumpolcové za vynikající guláš, který připravila pro všechny hráčky jak domácí tak hostující. Byly všechny naprosto spokojené a určitě to přidalo na dobré atmosféře.

Sestava: Nikola Koňařiková, Irena Vašutová, Hana Křenková, Marcela Macurová, Veronika Vašutová, Ivana Pisáriková, Markéta Mičkalová, Anna Blinková, Petra Miranová, Iva Chovancová, Veronika Druhanová, Míša Vránová, Romana Křištofová, Kristýna Španihelova, Tereza Šrámková, Hana Blinková, Lenka Vojkůvková

Pro zranění a nemoc jen fandily Katka Malinová, Lucka Závorková a Zdenka Vaníčková s Veronikou Vašutovou byly pracovně vytíženy.