Výsledky

Hornobečvanské střely

7. Říjen 2012

Hornobečvanské střely : Modrá Hvězda Vigantice 1:1   (0:1)

Deštivé podzimní dopoledne provázelo tento přátelský zápas. Hrálo se jen 2x 20minut, pro naše soupeřky to byla totiž premiéra na celé hřiště.

Cely zápas byl vyrovnaný. Modrá Hvězda vycházela ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků. Naše holky se snažily hrát kombinační fotbal, ale těžký terén jim dělal problémy v realizaci. Spousta finálních přihrávek skončila v náručí skvěle chytající brankářky. Optická převaha byla jen po šestnáctku a zakončení pokulhávalo nebo skvěle zasáhla brankářka.

První větší šanci si vypracovaly naše holky Hanka Blinková dostala pěkný pas, prosadila se proti obránkyni a její střelu vyrazila brankářka na roh. Další šanci měla Iva Chovancová z druhé strany, ale opět střelu zlikvidovala brankářka. Modrá Hvězda se dostala ke dvěma nebezpečným protiútokům a jeden se jim podařilo proměnit ve vedoucí gól, kdy z levé strany útočnice střelou po zemi překonala Verču Krňovou. Do další vážnější šance naše obrana v čele s Irenou Vašutovou  soupeřky nepustila. Naopak holky měly další šance, Hanka Blinková trefila tyč a Markéta Mičkalová nepřímý kop z malého vápna neproměnila po malé domů. Poločas tedy skončil 0:1.

Druhý poločas holky zatlačily ještě více a vytvářely si další šance. Spolupráce krajních záložnic a útočnic přinášela dobré příležitosti, ale potřebný klid v koncovce chyběl a gól ne a ne padnout. Když soupeřky zahrály rukou ve vápně pískala se penalta. Markéta Mičkalová si postavila míč sice rozvlnila síť, ale jen tu ochranou za brankou. To už holky přestávaly věřit, že větší šance nebude. Ale snažily se do posledního hvizdu. V obraně bylo pár nedorozumění, ale všechno se podařilo zahrát. Druhý poločas obrana vytvářela větší tlak a získávala více míčů pro holky ve předu. Akce po stranách vycházely, ale finální fáze jako centr, přihrávka do gólovky, střela pokulhávaly. Až v samotném závěru vyšla střela z větší vzdálenosti. Kdy se po centru odrazil míč na šestnáctku a Lenka Martináková (Vojkůvková) životní střelou z poza šestnáctky přesně k tyči nedala šanci výborné brankářce. Udělala tak obrovskou radost nejen sobě z pěkné střely, ale všem holkám se ulevilo, že nakonec výsledek nebude tak krutý, když měly optickou převahu v poli a i více šancí.

Sestava: Verča Krňová – Irena Vašutová, Lenka Martináková, Romča Křištofofvá, Lucka Kovářová, Anna Blinková, Markéta Mičkalová, Verča Vašutová, Katka Jalůvková, Iva Chovancová, Hanka Blinková, Marcela Macurová