Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Hornobečvanské střely

Frýdlant n/O : Hornobečvanské střely  0:5  (0:1)

Hornobečvanské střely 23. října uzavřely v tomto roce svoje vystoupení na fotbalových hřištích. V odvetě s Frýdlantem n/O dokázaly, že se jejich forma zlepšovala zápas od zápasu. Tentokrát hrály na hřišti soupeřek a vyhrály jednoznačně. I když výsledek je vysoký nerodil se lehce. Možná i proto, že se hrálo na umělce, tak že další nová zkušenost pro naše holky.

A teď k zápasu.

První poločas byl vyrovnaný. Víc šancí i větší držení míče měly naše holky, ale soupeřky hrozily z brejkových a standartních situací. Ale v zakončení si nevedly dobře i proto, že obrana hrála dobře a nedávala moc času na lepší zakončení. V prvním poločase z naší strany, byly povedené akce od Petry Miranové, Ivany Pisárikové a Veroniky Druhanové jejich střely skončily těsně mimo bránu nebo je gólmanka chytla. Holky se snažily pěkně si přihrávaly a nebály se udělat kličku. Jde vidět, že už si zvykly na prostor, kde se mají pohybovat a tak si už moc nezavazejí. V prvním poločase holky korunovaly svoji snahu jediným gólem a to po akci Veroniky Druhanové ta vybojovala míč, přihrála Hance Blinkové a ta krásně pod sebe na volnou Ivu Chovancovou a ta levasem poslala míč přesně k tyči 0:1. Do poločasu už se nic nestalo.

Druhy poločas měly naše holky ještě větší převahu a taky přidaly další góly. Druhý gól připravila Petra Miranová pro Ivu Chovancovou, kdy ji přihrála do jasné šance a Iva se tváří tvář gólmance nemýlila 0:2. Třetí gól přidala Markéta Mičkalová, kdy se dostala k odraženému míči na šestnáctce a konečně využila toho, že střelba z větší vzdálenosti je její silná stránka a pěkně se trefila do šibenice 0:3. Soupeřky se stále pokoušely o brejky, ale dostaly se jen k jednomu nebezpečnému, který musela zachraňovat až gólmanka Adéla Myslikovjanová,, která nastoupila poprvé v sestavě. Holky tato šance nabudila a nechtěly připustit drama. A tak čtvrtý gól nenechal na sebe dlouho čekat. Padl po standartní situaci. To nejprve Hanka Křenková nastřeli ruku ve zdi stojící soupeřky a následovala penalta. U té zkušená Hanka Křenková přenechala míč Ivě Chovancové. Ta totiž mohla dát hattrick a tím pádem uvolnit něco do klubové pokladny. Iva si postavila míč a nezaváhala penaltu proměnila 0:4. Poslední gólovou tečku napsala Veronika Druhanová. Gól padl po ose Iva Chovancová ta přihrála před branku, Anička Blinková míč jen lehce tečovala právě k Veronice a ta nekompromisně z jedné nedala gólmance šanci 0:5.

Holky si tak připsaly třetí vítězství z pěti zápasu. A jejich bilance je už teď pozitivní 3-0-2.

Sestava: Adéla Myslikovjanová, Irča Vašutová, Hanka Křenková, Marcela Macurová, Míša    Vránová, Ivanka Pisáriková, Markéta Mičkalová, Anička Blinková, Petra Miranová, Iva Chovancová, Veronika Druhanová

Střídaly: Terka Šrámková, Lenka Vojkůvková, Hanka Blinková, Kristýna Španihelová,

V zimě se můžou diváci těšit na halový turnaj, který by jme chtěli uspořádat. Mělo by to být nejspíš v únoru, ale určitě vše bude s předstihem prezentováno.