Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Hornobečvanské střely

Pod tímto názvem začaly svůj volný čas trávit na místním fotbalovém hřišti slečny, ženy a maminky z místní dědiny. Jak krásně citovala jedna z hráček ,,Hornobečvanské ženy odložily zástěry a vydaly se na zelený pažit, kde kulatý nesmysl hraje velkou roli a rozhoduje o úspěchu či neúspěchu´´.

Hlavní iniciátorky Zdenka Vaničková, Katka Malinová a Tereza Šrámková postupně po dědině potkávaly své kamarádky někdy od března a jen tak mezi řečí vzpomněly fotbal, že se bude hrát ženský fotbalový zápas s Dolní Bečvou 3. července. Uviděly to zajiskření v očích a nemusely nikoho přemlouvat, holky s nadšením do toho šly. Postupem času se o této události dozvěděly další a další a samy se také s nadšením nabídly. Je to až neuvěřitelné, ale celkem se sešlo 18 holek, slečen a žen. Holky postupně chodily na Dolní Bečvu do haly, kde hrály proti svým soupeřkám. Ale pak chtěly i vlastní tréninky na travnatém hřišti. Přemluvily proto Jirku Ondrucha a Pavla Romana aby jim dělali odborný dohledJ.

Začátky byly rozpačité, ale nadšení s jakým holky trénovaly, dávalo známky toho, že se to bude čím dál víc zlepšovat. Sice se často objevovaly zranění, ale ani tak je to neodradilo. Kdyby mohly, tak budou každý druhý den na hřišti. Pokroky postupem času dávaly holkám sebevědomí a moc se těšily na zápas, kvůli kterému to vše vzniklo. Došlo i na návrhy a náměty co by si mohly nechat udělat na zápas. Nakonec s přispěním sponzorů (Izolting Moravia a ZAPA - Aleš Závorka) i hráček samotných si koupily krásné dresy s jmenovkami na památku.

Samotný zápas, který proběhl 3. července 2011 za deštivého počasí, byl skvělou vizitkou jejich úsilí a stráveného času na fotbalovém hřišti.

Dolní Bečva : Hornobečvanské střely  1:0   (0:0)

Sestava: Gólmanka - Nikola Koňařiková

Obrana -      Irena Vašutová, Veronika Vašutová, Michaela Vránová, Zdenka Vaníčková,

Katka Malinová, Marcela Macurová

Záloha -       Anna Blinková, Ivana Pisáriková, Hana Komňacká, Markéta Mičkalová,

Lucie Závorková, Kristýna Španihelová

Útok -           Hana Blinková, Tereza Šrámková, Veronika Druhanová, Iva Chovancová

(Romana Křištofová se utkání nezúčastnila)

V zápase holky předvedly bojovný výkon s hodně šancemi, ale bohužel gól se nepodařilo vsítit. První poločas měly šance Veronika Druhanová, když šla z úhlu sama na gólmanku, ale neprostřelila. Poté z druhé strany Hanka Blinková totožná šance. Soupeřky hrozily z brejků. Jeden z nich po špatné přihrávce zpět, neproměnila jedna z nejlepších hráček Dolní Bečvy Markéta Jurajdová. Další tři brejky přečetla výborně hrající Irena Vašutová na postu stopera, která zúročila své mnoholeté zkušenosti. Naše další šance přišly z rohových kopů, které dobře zahrávala Iva Chovancová na Hanu Komňackou, ale té chybělo kousek štěstíčka od vstřelení gólu. Za zmínku stojí i trestný kop Hany Komňacké, který gólmanka jen tak tak vyrážela na roh. Poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas za stálého deště ubíral hodně sil. Naše holky měly převahu, hrálo se na půlce soupeřek, ale gól ne a ne přijít. Ve všech statistikách byly holky lepší než holky z Dolní Bečvy jen v té nejdůležitější co rozhoduje úspěch či neúspěch ne. Protože po jednom závaru, kdy naše holky útočily a nedokázaly zakončit, přišel rozhodující brejk a gól na jedna nula pro domácí.  Do úniku se dostala opět Markéta Jurajdová jako v prvním poločase a tentokrát mířila přesně 1:0. Naše holky, ale nic nezabalily a dál dobývaly branku. Střele Ivy Chovancové v závěru z úhlu chybělo málo, stejně jako krásný únik Hany Blinkové po křídle a následná přihrávka před branku, kde dobíhala Iva Chovancová, ale na míč kousek nedosáhla. Nakonec rozhodčí ukončil utkání, hrálo se 2x 20minut.

Holky přesto ukázaly charakter a poděkovaly tučňáčím sklouznutím skvělým fanouškům, kterých z Horní Bečvy dorazilo požehnaně a vytvořili holkám skoro domácí prostředí, i když hrály na půdě soupeřek.

Bylo vidět i přes prohru, že z toho měly dobrý pocit a že je to bavilo a to je nejdůležitější.

Diváci se můžou v blízké době těšit i na další zápasy, o kterých budeme určitě informovat, protože holky budou nadále pokračovatJ.