Výsledky

Horní : Dolní

Hornobečvanské střely : Dolní Bečva  4:1 (3:0)

Branky - Iva Chovancová 2x , Hanka Křenková, Petra Miranová : Markéta Jurajdová

Odvetné derby na Hornobečvanské půdě, lépe zvládly domácí Střely a potvrdily tak mírnou roli favorita. Za příjemného slunečného počasí si našlo cestu na místní fotbalové hřiště na 400 fanoušků fotbalu a něžného pohlaví.

Zápas se hrál 2x 30 min a hned od úvodu šly Střely za vítězstvím. Na všech holkám šla vidět obrovská touha oplatit porážku z minulého zápasu. Nejvíce starostí dělala soupeřkám Petra Miranová, která po pravé straně vedla jeden útok za druhým. Bohužel soupeřky stačily odvracet centry a střely, ale trpělivost se vyplatila. V 10 min. si udělala prostor u postraní čáry, její centr sice soupeřky stačily zablokovat, ale jen na roh. Následně z tohoto rohu, který rozehrála právě Petra padl první gól, když přesně našla Ivu Chovancovou a ta nekompromisně zavěsila pod víko 1:0. Tento gól Střely uklidnil a nadále měly převahu v zápase. Souvislý tlak nutil soupeřky dělat chyby v obraně. Střely využily až tu v 17min. kdy se nepovedl odkop od branky a našel na šestnáctce připravenou Ivu Chovancovou a ta z voleje podruhé nekompromisně uklidila míč do sítě 2:0. Ukázala tak že na zápas obula střelky.Soupeřky se v prvním poločase snažily ohrožovat naši branku z brejkových situací, ale zkušené duo na stoperských pozicích Vašutová Křenková nedopustily ohrožení naši brány a dobře dirigovaly celou obranu, která hrála skvěle včetně brankářky.Výborný první poločas Střely korunovaly i třetím gólem v 25min., kdy si odražený míč ze šestnáctky našla Hanka Křenková a z dvaceti metrů krásnou střelou pod víko uzavřela první poločas na 3:0.

Druhý poločas nabídl ofenzivní podívanou z obou stran a na nedostatek práce si nemohly stěžovat obě brankářky, které své týmy podržely. Lépe začaly Dolnobečvanky, určitě se nechtěly smířit s tímto výsledkem a vytvořily si několik pěkných akcí i střel. Naše brankářka Nikola odolala a tak po úvodním tlaku se dostaly ke slovu i naše Střely.Od 37min. převzaly iniciativu a začaly taky ohrožovat branku. Bylo z toho pár rohů, ale žádný se neujal. Naopak Dolnobečvanky v 45min. využili této situace a po odvráceném rohu rychle nakoply míč na naši půlku, kde ho přebrala rychlonohá Markéta Jurajdová a ukázala jen číslo na zádech našim hráčkám a svůj samostatný únik s přehledem proměnila 3:1. Tyto rychlé brejky se ještě dvakrát opakovaly v 48min a 50min.. V jednom byla opět autorka gólu, ale tentokrát skvěle vyběhla brankářka Nikola a podruhé se stačila vrátit Verča Vašutová a zabránit tak gólu.Tyto šance Střely přežily bez újmy a posledních deset minut patřilo jim. Hrálo se na polovině Dolnobečvanek. Šance přišly, ale chyběl větší klid před brankou v koncovce. Ale v 55min. svůj výborný zápas korunovala Petra Miranová gólem. Uvolnila se u postraní čáry navedla si míč do šestnáctky a tvrdou střelou křižně k tyči propálila brankářku 4:1.Zbytek zápasu už nenabídl žádnou vyloženou šanci na obou stranách a tak se zápas dohrál v poklidném tempu.

Po závěrečném hvizdu dobře pískajícího rozhodčího Střely poděkovaly výborným fanouškům, kteří během zápasu vytvořili skvělou atmosféru.

Ještě jednou Hornobečvanské střely děkují sponzorům, kteří přispěli na jejich krásné dresy a to ZAPA Aleš Závorka, Matouš Ondruch, Miroslav Ondruch, Izolting Moravia.

Sestava:

Brankářka - Nikola Koňaříková

Obrana Irena Vašutová, Hanka Křenková, Veronika Vašutová,              Zdenka Vaníčková, Marcela Macurová

Záloha -   Lenka Vojkůvková, Markéta Mičkalová, Anna Blinková, Kristýna Španihelová,Lucie Závorková, Zuzana Krumpolcová, Petra Miranová

Útok -      Iva Chovancová, Veronika Druhanová, Romana Křištofová, Tereza Šrámková