Fotbal na Horní Bečvě

Výsledky

Branky : 1.Klusová, 20.Špalková, 66.Nováková

Sestava Horní Bečvy : Křeháčková - I.Vašutová, Bernatská, Kovářová, Kovalová - Machálková, Romanová, Solánská, V.Vašutová - Jalůvková, Hladká (na střídání - Cábová, Červená)
Branky : 72.Bělíková - 74.Maleňáková (vl.)

Sestava Horní Bečvy : Křeháčková - I.Vašutová, Bernatská, Kovářová, Růčková - Myslikovjanová, Machálková, V.Vašutová, Kovalová - Romanová, Hladká (46.Cábová)
Branky : 20.,29.,38.Šenkeříková, 79.Hladká - 16.Kříbková, 34.,46.Kutnerová, 58.,68.Bulavová, 87.Herdová

Sestava Horní Bečvy : Křeháčková - I.Vašutová, Bernatská, Růčková, Kovářová - V.Vašutová, Šenkeříková, Kovalová, Myslikovjanová - Hladká, Machálková (na střídání - Chrbjátová, Petřeková, Solánská, Cábová)
Góly : 2.,27.,39(pen.)Kohutová, 44.Schwarzerová, 55.Huvarová - 76.Bernatská

Sestava Horní Bečvy : Křeháčková - Růčková, I.Vašutová(c), Bernatská, Chrbjátová - V.Vašutová, Machálková, Šenkeříková, Kovalová - Kovářová, Petřeková (na střídaní - Solánská)
Branky : 4.Kuzníková, 14.Holáňová, 20.Volfová, 28.,37.Vítková, 55.,60.Míčková, 70.Waszutová(pen)

Sestava Horní Bečvy : Křeháčková - I.Vašutová, V.Vašutová, Bernatská, Hladká - Kovářová, Myslikovjanová, Machálková, Šenkeříková, Kovalová - Petřeková (na střídání - Solánská, Romanová, Hajdušková, Růčková)
Horní Bečva : Slovan Ostrava  1:2   ( 1:0 )

První domácí zápas holky těsně prohrály. Vyrovnaný zápas rozhodla standartní situace stejně jako minulý týden.
 Holky v prvním poločase hrály na brejkové situace. Útočné duo Jalůvková, Bernatská při některých situacích nezachovaly klid, ale jedna se povedla a Nikola Bernatská otevřela skóre šťastnou střelou z poza šestnáctky. Slovan byl lepší v kombinaci, ale obrana byla dobře organizovaná. Holkám pomohla i branková konstrukce při ojedinělé střele.

V druhém poločase se Slovanu podařilo přitlačit a holky postupem času vadly. Ale svou obětavostí a bojovností držely vedení. Nakonec rozhodly standartní situace. Po rohovém kopu se šťastně míč odrazil k útočnici hostí a ta vyrovnala v 68 min. Druhý gól, přišel v 80min. z trestného kopu, který byl zahrán přesně pod břevno. Holky už v závěru neměly sil na odpověď a tak i druhý vyrovnaný zápas prohrály. Ale jsou to dobré zkušenosti, které holky přetaví v dalších zápasech.

 Sestava – Myslikovjanová Adéla, Vašutová Irena, Chovancová Iva, Růčková Tereza, Vašková Andrea, Solanská Lucie, Vašutová Veronika, Šenkeříková Dagmar, Bernatská Nikola, Jalůvková Kateřina, Chrbjátová Michaela
Střídaly –  Vanda Machálková
Pržno : Horní Bečva 1:0 (0:0)
 
První zápas v nové sezóně skončil smolně. Holky hrály vyrovnaný zápas v prvním poločase měli i více příležitostí, ale chyběl větší klid v koncovce. Nikola Bernatská měla dvakrát možnost zpoza šestnáctky ke střele. Bohužel svou dobrou kopací techniku nevyužila a střílela jen do gólmanky. Další příležitost po rohu Bernatské měla Vašutová Irena, ale odražený míč si cestu do brány nenašel. Další střely Šenkeříkové a Vaškové neměly potřebnou razanci a tak poločas skončil 0:0.

Druhý poločas v úmorném vedru stál holky všechny síly a postupně se domácí celek dostával do hry a měl i hodně střel z větší vzdálenosti. Pozorná Kohoutová v bráně s těmito střelami neměla problém. Naše šance v druhém poločase byla opět po rohu , ale gól se nepodařilo dát. Naopak domácí využily našeho nedorozumění a po rohu nešťastně Šenkeříková zavěsila pod víko 1:0. Po tomto gólu už holky neměly sily odpovědět a tak první zápas skončil porážkou. Pozitivní je první poločas, kde byly pěkné akce a je na co navázat v dalších zápasech kdy doma hrajeme nejprve se Slovanem Ostrava a poté s Baníkem Ostrava B.

 
Sestava – Kohoutová Barbora, Vašutová Irena, Chovancová Iva, Myslikovjanová Adéla, Hladká Dagmar, Vašková Andrea, Kovářová Lucie, Vašutová Veronika, Šenkeříková Dagmar, Bernatská Nikola, Podešvová Barbora
Střídaly – Růčková Tereza (57 min.), Chrbjátová Michaela (69 min.)   

Halová sezóna pro Hornobečvaské střely je v plném proudu. Konaly se už tři turnaje a nejhorší umístění je třetí místo z posledního turnaje z Dolní Bečvy. Dvakrát totiž holky vyhrály v Rožnově p/R.
Sestava se po náboru nových holek ustálila. Holky mají chuť vyhrávat a tréninková morálka se taky zvedla. Našel se i čas v místní hale, kdy můžou holky trénovat a jde vidět, že jim to prospívá.
Na všech třech turnajích holky předvedly nejlepší fotbal a udělaly radost svým fanouškům, kteří je chodí podporovat.
Za celé tři turnaje jsme dostali tři góly a to jen od jednoho týmu a to Vigantic a 21 gólů daly.
 
Na Dolní Bečvě šly zápasy takhle :
 
Vigantice : HB               2:0
Dolní Bečva : HB           0:0
Frýdlant n/O : HB          0:3   G - Veronika Bártková, Eliška Skramuská, Nikola Bernatská
Rožnov p/R : HB           0:3   G – Eliška Skramuská 2x, Natálie Hajdušková
Valašská Bystřice : HB  0:3    G – Eliška Skramuská 3x
 
V novém týmu se nejvíce prosazuje duo Eliška Skramuská a Nikola Bernatská. Potvrdily to i na Dolní Bečvě. Eliška totiž vyhrála cenu pro nejlepší střelkyni s 6 góĺy a Nikola ji u většiny asistovala a 1gól sama dala.
Na turnaji jsme se museli obejít bez Ireny Vašutové, která si poranila kotník a chyběla v obraně, ale i tak jen 2 obdržené góly na kontě, je dobrá vizitka celého týmu a brankářky Barbory Kohoutové. 
 
Sestava : Barbora Kohoutová, Veronika Vašutová, Kateřina Jalůvková, Barbora Podešvová, Iva Chovancová, Veronika Bártková, Natálie Hajdušková, Eliška Skramuská, Aneta Nytrová, Nikola Bernatská
 
Holky se teď budou připravovat na domácí turnaj, který bude v březnu a možná zavítají na turnaj do Štramberku, kde by chtěly udělat lepší umístění než 8. místo. 
 
Karling cup 2014

 
2. Ročník halového turnaje na Horní Bečvě zpestřily dva týmy, co hrají Moravskoslezskou divizi žen a to Spartak Lubina a Valašské Meziříčí. Turnaj se nesl ve stejném duchu jako ty předchozí u našich sousedek z Rožnova p/R a Dolní Bečvy.

Celý turnaj opanovaly holky z Valašského Meziříčí a domácí Hornobečvanské střely. Ty se nakonec utkaly v posledním zápase o první místo a byl vidět pěkný ženský fotbal. Naše holky byly trošku nervózní a udělaly pár chyb a zkušené soupeřky tyto chyby nekompromisně trestaly. Když přišlo snížení na 3:1 Natkou Hajduškovou, v hale zavládl velký aplaus, ale soupeřky přidaly a nenechaly nic náhodě a Jaroslava Krčmářová nejlepší střelkyně svým 11 gólem upravila na konečných 4:1. Holky tak za celý turnaj nepoznaly porážku a dostaly jediný gól právě v tomto zápase a zaslouženě celý turnaj vyhrály. Na výborném 2. místě skončily tedy domácí Hornobečvaské střely s jednou porážkou, které měly v vtýmu nejlepší hráčku turnaje Elišku Skramuskou. Souboj o třetí příčku nebyl tak napínavý. Tu obsadily holky ze Spartaku Lubina.
 Bojovalo se spíše o umístění pod bednou. Nejvíce se dařilo holkám z Valašské Bystřice i proto že měly v týmu nejlepší gólmanku turnaje Janu Tichavskou a obsadily 4. místo. Modrá Hvězda Vigantice tentokráte obsadila 5. místo díky lepšímu vzájemnému zápasu s 1. Valašským Fc, holkám z Rožnova p/R patří tedy 6. příčka a na krásném 7. místě skončily naše spoluzakladatelky novodobého ženského fotbalu tady v okolí Rožnovska, holky z Dolní Bečvy.

1.  Valašské Meziříčí                    27: 1   18 b
2.  Hornobečvaské střely              14: 7   15 b
3.  Spartak Lubina                       11:6   12 b
4.  Ladies Valašská Bystřice          5:10     6 b
5.  Modrá Hvězda Vigantice           4:15     4 b
6.  1. Valašský FC                        1:10     4 b
7.  Dolní Bečva                            2:16     2 b  
Štramberk 2014
 
Hornobečvanské střely se potřetí zúčastnily halového turnaje ve Štramberku, kde soupeří s týmy které hrají soutěžní zápasy v ligách ženského fotbalu.
Tento rok měly holky ambice zlepšit zatím dvě osmé místa z předešlých turnajů. To se nakonec povedlo, protože holky skončily na šestém místě. Zahrály si celkem pět utkání z toho dvě vyhrály a tři prohrály.
Celý turnaj se holky snažily hrát kombinační fotbal jen chyběla lepší koncovka, protože šance v každém zápase byly. Nakonec si holky v posledním zápase zpravily náladu, když vyhrály vysokým rozdílem nad Trojanovicemi a ukázaly že proměňovat šance umí. Jen v těch předešlých zápasech chybělo štěstíčko. A pozitivní je vidět pokrok u holek jak pracují s míčem, protože už se vyrovnají těm co hrají soutěžní zápasy a to je přínos do budoucna.
 
Zápasy šly následovně
 
Hornobečvanské střely  : Žilina                       0:1
Štramberk : Hornobečvanské střely                0:1    Katka Jalůvková
Hornobečvanské střely  :  Lubina                    0:2
Rožnov : Hornobečvanské střely                     1:0
Hornobečvanské střely  : Trojanovice             5:0  Eliška Skramuská 3x, Nikola Bernatská 2x
 
Holky kromě šestého místa, získaly taky jedno individuální ocenění. A to pro nejlepší hráčku turnaje a tou se stala Eliška Skramuská.
Holky se teď budou připravovat na domácí halový turnaj, který by se měl uskutečnit 22.3
v místní hale ZŠ TGM.
 
Sestava : Barča Kohoutová, Irča Vašutová, Verča Vašutová, Katka Jalůvková, Barča Podešvová, Verča Solanská, Iva Chovancová, Nikola Bernatská, Eliška Skramuská, Naty Hajdušková, Adéla Myslikovjanová
1  
2  
3